První soutěží nové sezony byl Zwinger Pokal v Drážďanech, kterého se zúčastnily oba týmy synchronizovaného bruslení BK Příbram – v kategorii mladšího žactva tým Pážata a premiérově mezi seniory také tým Daisies.

Oba týmy si zde především ověřovaly stav výkonnosti na počátku soutěžního období a Daisies si „naostro“ zkontrolovaly kvality nových soutěžních seniorských programů.

Bohužel, vinou zranění a nemocí týmy nemohly startovat v kompletním složení, přesto účast splnila svůj účel. Oba týmy skončily ve své kategorii na druhých místech.

Krasobruslařských soutěží Zwinger Pokal v sólovém krasobruslení se zúčastnila také Ivana Vltavská, které se výkon v obou programech soutěží žaček příliš nevydařil a obsadila celkové 28. místo.

Český pohár

Úvodní soutěží Českého Poháru probíhající sezony, které se zúčastnili příbramští krasobruslaři, byl JAMP CUP v Ostrově nad Ohří. A hned získali první medaile.

Hana Charyparová byla stříbrná mezi seniorkami a Jana Jechová bronzová v kategorii juniorek. Další kategorie: žačky – Ivana Vltavská (21.), mladší žačky – Markéta Ševčíková (8.), Vanda Funková (9.), Adéla Sedláčková (21.) a Veronika Hrdličková (23.).

V pohárových soutěžích nováčků si úspěšně vedla Adéla Bysterská, když po 4. místě ze Slánské brusle udělala všem radost hned následující víkend, kdy na Krušnohorské brusli v Ústí nad Labem vybojovala bronzový stupínek.

Úspěchy sbírá rovněž člen BK Příbram Martin Žáček, který od loňské sezony začal bruslit také v kategorii žákovských tanečních párů. Se svojí pardubickou partnerkou Katkou Doubravovou se zúčastnili mezinárodních soutěží v tancích na ledě ve slovenské Trnavě, kde obsadili třetí místo a v německém Dortmundu byli pátí.

Malá cena Pardubic

Aktuálně poslední krasobruslařská soutěž proběhla o uplynulém víkendu v Pardubicích. Jubilejní 40. ročník Malé ceny města Pardubic byl zároveň kontrolním závodem Českého krasobruslařského svazu, jehož výsledky jsou samozřejmě započítávány také do pořadí Českého Poháru.

Mezi juniorkami se tentokrát závod příliš nevydařil Janě Jechové, která pokazila krátký program (8. místo) a zlepšený výkon ve volné jízdě, kterou měla hodnocenu jako třetí v pořadí, už stačil pouze na celkové šesté místo.

Soutěž žen na MC Pardubic ovládla Hana Charyparová, která si výborným výkonem v krátkém programu vytvořila dostatečný náskok, který ve volné jízdě s přehledem udržela a zvítězila, když porazila favorizovanou několikanásobnou mistryní ČR Ivanu Hudziecovou–Buzkovou.

Další program

Další štací krasobruslařů v kolotoči Českého Poháru bude 28. - 29. 11. Velká cena v Hradci Králové a týden poté pak Příbramský Kahan.

Tradiční soutěž na příbramském zimním stadionu ve dnech 5. - 6. prosince slibuje velkou a kvalitní účast krasobruslařů a krasobruslařek z celé republiky. Je totiž posledním kvalifikačním závodem pro účast seniorů a seniorek na mistrovství ČR, které se uskuteční před vánočními svátky jako mezinárodní mistrovství pro ČR, Slovensko a Polsko.

O výsledcích členů BK Příbram na VC v Hradci Králové a o podrobnostech programu Příbramského Kahanu vás budeme informovat.