Po 13. rychlostní zkoušce to vypadá, že historicky první vítězný hattrick na příbramské rally bude dokonán. Václav Pech drží vedoucí pozici s obrovským náskokem a jen nepředstavitelná smůla nebo chyba by jej připravila o třetí triumf na tratích v okolí Příbrami.

Na druhé místo se během úvodních zkoušek druhé etapy propracoval domácí Josef Peták. Jeho souboj s Jaromírem Tarabusem byl ozdobou úvodu sobotního programu. Poté, co se Peták přes Tarabuse po 8. RZ dostal, ukončil hned v následujícím rychlostním testu jejich další boj uražené kolo Tarabusova fiatu.

Nyní tedy jezdí Peták s třičtvrtěminutovým náskokem před Romanem Odložilíkem.

Daří se i šoumenovi Emilu Trinerovi. Páteční desáté místo průběžného pořadí už vylepšil na sedmou pozici a stále stoupá pořadím vzhůru. Po 13. RZ ztrácel na šestého Štajfa 1,9 vteřiny a na pátého Arazima 8,3 vteřiny.

V příbramské rally pokračuje 32 posádek.

Cíl je předpokládán v 16 hodin na náměstí TGM Příbram.

Svůj závod už mají za sebou účastníci MČR historických vozidel. Zvítězil Lubomír Tenkl s Jaroslavem Vosádkou s BMW, o 21 vteřin druzí skončili Zdeněk TIchý a Jiří Horák v Oplu Kadett. Třetí příčku vybojovali Jiří Hloušek a Petr Eliáš se Škodou 130 LR.