3. KLM, sk. B – 14. kolo

Kovohutě Příbram – Akuma Mladá Boleslav 2:6 (3287:3300)

Na úvod začal Číž a K. Weigert. Číž opět sváděl vyrovnaný souboj, ale ani tentokrát nerozšířil počet svých výher (v dosavadním průběhu soutěže vyhrál pouze dvakrát) a za soupeřem zaostal o 18 kuželek. O mnoho lépe si vedl druhý K. Weigert. Svého soupeře dostal pod tlak hned od začátku a nakonec zvítězil 3:1 na dráhy o 61 kuželek.

Za stavu 1:1 a vedení příbramských o 43 kuželek nastoupila dvojice Takáč a Pinc. Takáč se snejlepším hráčem hostí o vedení přetahoval jen vprvní polovině hry. Poté souboj opanoval hostující Řípa a vyhrál o 33. Souběžně hrající Pinc začal dobře, ale opět se mu nedařilo na dráze č. 4. Ve zbytku hry začal soupeři pomalu utíkat a výsledkem byla jeho výhra o 23 kuželek. Jen je škoda zbytečných 10 újezdů, kterých se domácí Pinc dopustil. Mohla to být výhra mnohem větší.

Za vyrovnaného stavu 2:2 a vedení Příbramských o 33 nastoupila dvojice Lukáš a Roj ml. Pátý Lukáš nezačal dobře a hned na úvod prohrál. Poté vzniklé manko stahoval, ale vzávěru dobře hrající hostující Tajč, který si vytvořil osobní rekord, se o výhru připravit nenechal. Příbramský Lukáš prohrál o 36.

Vyrovnanější souboj sváděl Roj ml., který nejprve zvítězil, ale ve druhé třicítce byl lepší hostující Beneš. Ve třetí sadě hodů byl znovu lepší Roj ml. především díky výbornému závěru. Na poslední dráze mu ale hostující hráč velmi utekl výbornou hrou do plných. Toto vedení si uhlídal a za stavu 2:2 na dráhy si bod za výhru o 10 kuželek připsal hráč Mladé Boleslavi.

"Našim vtomto utkání nelze nic vytknout – bojovali, nikdo nepodal podprůměrný výkon, ale na dobře hrající hráče Mladé Boleslavi (proti Benešovu na této kuželně porazili 3188, tedy o 112 kuželek méně než proti našim) vkrásném a dramatickém utkání až do posledních hodů nestačili," zhodnotil zápas Jaroslav Roj starší.

Kovohutě: K. Weigert 562, Roj ml. 558, Takáč 556, Lukáš 547, Číž 533, Pinc 531.

V15. kole zajíždějí vsobotu 23. února hráči Kovohutí, kteří se touto prohrou propadli na sestupovou 11. příčku, na půdu devátého Šluknova, který má jen o 1 bod více než naši. Po přestávce, kde ve dnech 1. – 2. března proběhnou krajská mistrovství jednotlivců, přivítají hráči Kovohutí v Benešově vsobotu 8. března Konstruktivu Praha B.

Oblastní přebor - 16. kolo

Sokol Červené Pečky B – Kovohutě Příbram B 2:6 (2492:2510)

Hráči Příbrami B nastoupili kutkání sdvěma posilami ztřetiligového týmu. Domácí naše velmi potrápili, když zahráli nad očekávání dobře a zvýšili své sezonní maximum o více jak 130 kuželek.

Do vedení šli domácí, když Číž prohrál o 8. Meszároš poté vyrovnal výhrou o 27. Do vedení pak šli Příbramští díky výhře Chybové o 20. Do zápasu vrátil domácí svou prohrou čtvrtý Chmel o 47 a za stavu 2:2 vedli domácí o 8 kuželek. Vdramatickém souboji dokázal zvítězit pátý Hošek o 2 kuželky. Ztrátu šesti kuželek dokázal smazat poslední výborně hrající Pinc, který uzavřel utkání výhrou o 24 kuželek a Kovohutě B si mohly připsat do tabulky dva body za výhru 6:2.

Kovohutě B: Pinc 454, Meszároš 424, Chybová 421, Číž 415, Hošek 412, Chmel 384.

V pátek 22. února přivítají hráči Kovohutí B ve své kuželně od 17 hodin rezervu druholigové Sadské.

Jaroslav Roj st.