Kuželky – 3. KLM, sk. B

SKK Jičín B – Kovohutě Příbram 6:2 (3185:3040)

Ve 20. kole zajížděla jedenáctá Příbram na půdu devátého Jičína B. Oběma týmům šlo v tomto utkání o hodně, neboť vítěz si mohl s největší pravděpodobností zajistit svou účast ve 3. lize i v příštím ročníku.

Domácí na Příbramské vlítli hned v úvodní dvojici, kde si vytvořili velmi vysoký náskok, který až do závěru nepustili a v druhém nejlepším výkonu sezony zaslouženě zvítězili 6:2 o 145 kuželek.

Na úvod nastoupil Číž a Hošek. Číž byl na nejlepší cestě za vítězstvím, když vedl 2:1 na dráhy. V závěrečné sadě hodů ale předvedl více než žalostný výkon a celkově prohrál o 38. Proti nejlepšímu z domácích nezískal ani jednu výhru na dráze příbramský Hošek a hladce prohrál o 66.

Za stavu 2:0 a vedení Jičínských o 104 kuželek nastoupil Takáč a Pinc. Vyrovnaný souboj se šťastnějším koncem sváděl se svým soupeřem Takáč – vyhrál o 9 kuželek a zajistil Příbramským první bod v zápase. Krok se soupeřem dokázal držet jen ve hře do plných Pinc. Ve hře do dorážky se mu vůbec nedařilo a vysokým počtem dvanácti újezdů se de facto porazil o 25 kuželek sám.

Za stavu 3:1 a plus 120 pro Jičínské nastoupil Lukáš a Roj mladší. Lukášovi se naopak dařilo ve hře do dorážky a při dvou výhrách na drahách rozhodoval o vítězi tohoto duelu větší počet poražených kuželek. Ten měl o 7 kuželek vyšší příbramský Lukáš a zajistil Příbramským druhý bod v zápase. Souběžně hrající Roj ml. předvedl dobrý vstup do utkání a vedl. V druhé třicítce se karta obrátila a na koni byl domácí kuželkář. Třetí sada byla velmi vyrovnaná, kde o jedinou kuželku zvítězil příbramský hráč. Na závěr však výborně finišoval domácí borec a Roj ml. uzavřel utkání prohrou o 32 kuželek.

Po utkání Příbramští čekali na zprávu z Kutné Hory, kde domácí Poděbrady hostily Jablonec nad Nisou. Oběma týmům se příliš nedařilo, ale šťastnější byli Jablonečtí a Poděbrady zůstaly s 12 body na 10. příčce. Příbramští jsou se stejným počtem bodů na první sestupové 11. příčce. Jistým sestupujícím je poslední Konstruktiva C. Kdo jí doprovodí do divize se rozhodne v Benešově v sobotu 19. dubna, kde od 16 hodin přivítají Příbramští právě tým Poděbrad.

Kovohutě: Číž 520, Roj ml. 511, Lukáš 510, Takáč 508, Pinc 498, Hošek 493.

Kuželky – oblastní přebor 22. kolo

Sokol Tehovec – Kovohutě Příbram B 6:2 (2627:2524)

Přestože hráči třetí Příbrami B předvedli v Tehovci druhý nejlepší výkon z hostí, na výborně hrající devátý Tehovec nestačili. Domácí stanovili v tomto utkání nový rekord kuželny a zvítězili 6:2 o 103 kuželek. Na úvod prohrál Polák o 27 a špatně hrající Prchal vystřídaný Chmelem o 86 kuželek. Naději našim vrátil excelentně hrající Meszároš svou výhrou o 77. Domácí se našim poté opět vzdálili, když čtvrtý Bulina prohrál o 46. Druhý bod příbramským zajistila pátá Chybová výhrou o 17. Poslední Hošek nestačil na nejlepšího hráče zápasu a podlehl mu, i když předvedl solidní výkon, o 38 kuželek.

Kovohutě B: Meszároš 469, Hošek 440, Polák 423, Chybová 421, Bulina 398, Prchal + Chmel 373

Ve 23. kole zajíždějí hráči Kovohutí B v pátek 18. dubna na půdu Poděbrad B. Doma se představí v pátek 25. dubna, kdy přivítají od 17 hodin Sokol Kolín C.