Slavoj Praha – Kovohutě Příbram
5:1 (2294:2087)

Hned v úvodu měli hostující příznivci více radosti než domácí. Roj mladší na úvodní dráze remizoval, poté na zbylých třech zvítězil a za výhru o 23 kuželek a 3,5:0,5 na dráhy získal pro Příbramské velmi důležitý bod.

Zbytek týmu tak k postupu potřeboval vyhrát “pouhé“ tři dráhy. Souběžně hrajícímu Hoškovi se to nepodařilo a prohrál 4:0 o 60 kuželek. Za stavu 1:1 vedli domácí o 37 kuželek.

V závěrečné rundě nastoupil Lukáš a Hendl. Do Lukáše se vkládaly velké naděje, neboť v podzimním utkání divize patřil na této kuželně proti pražské Slavii k nejlepším. Na úvodní dráze trochu “zaspal“ ve hře do plných a ani dobrou dorážkou už manko nesmazal. Na druhé dráze doslova vyhořel a byl po polovině hry vystřídán Křížem.

Nedařilo se ani souběžně hrajícímu Hendlovi, kterému jeho soupeř nedával od počátku žádnou šanci a v polovině prohrával stejně jako Lukáš 0:2 na dráhy. A sen o čtvrtfinále se začal rozpadat. Hendl dál pokračoval v průměrné hře, což na domácího Procházku (v utkání v Příbrami s výkonem 482 kuželek byl nejslabším) nestačilo. Podlehl mu 0:4 na dráhy o vysokých 98 kuželek. Nutno podotknout, že domácí borec porazil vynikajících 613!

Střídající Kříž zvítězil až na poslední dráze a svému soupeři spolu s Lukášem podlehli 1:3 o 72 kuželek. Hráči prvoligového Slavoje zvítězili 5:1 a 11,5 : 4,5.

V celkovém součtu při shodném skóre 6:6 tedy rozhodovaly body za vyhrané dráhy. A na ty zvítězili domácí 17,5:14,5. Příbramské tedy od postupu mezi osm nejlepších týmů dělily pouhé dvě prohrané dráhy. Přesto je to pro hráče Kovohutí historický úspěch a s jedním z nejlepších klubů republiky dokázali odehrát vyrovnanou partii, za kterou se rozhodně stydět nemusí.

Kovohutě: Roj ml. 558, Hošek 524, Hendl 515, Lukáš + Kříž 490.

LENKA ROJOVÁ