Sobotní kvalifikace se zúčastnilo 46 nejlepších hráček ze všech krajů, ze které postupovalo 20 nejlepších do nedělního finále. V Hazlově se opět představilo mnoho výborných hráček tohoto sportu, mezi které patřily hráčky reprezentace působící v předních našich i zahraničních klubech.

Lenka nastoupila v sobotu v třetí “rundě“. V disciplíně 120 hodů sdružených porazila 525 kuželek a byla ve vedení. Za ní čekalo na své vystoupení ještě 34 hráček a především v závěru nastupovala elita z moravských klubů.

Z následujících čtveřic dokázala příbramskou hráčku porazit vždy jen jedna, maximálně dvě. A pomalu se začínala zvyšovat naděje na nedělní finále, které se po odehrání všech hráček stalo skutečností a Lenka v kvalifikaci obsadila pěkné 14. místo.

Naopak se nekvalifikovaly například reprezentantky Kalová a Marková, ani na loňském mistrovství v Přerově třetí Švubová.

V nedělním finále se ve stejné disciplíně 120 hodů sdružených nastupovalo od poslední kvalifikované 20. hráčky až po první. Lenka nastupovala v druhé čtveřici a byla výrazně povzbuzována příbramskými fanoušky, kteří se dostavili na finále. Nechala se vyburcovat oproti kvalifikaci k lepšímu výkonu a za 547 poražených kuželek byla s 1072 kuželek momentálně druhá.

Zbývalo ještě 12 nejlepších z kvalifikace a dalo se očekávat, že se Lenka posune někam k první desítce, protože za výkon 547 kuželek by v kvalifikaci obsadila 7. místo.

Tyto předpoklady se naplnily hned vzápětí, když v následující čtveřici v součtu obou dnů Lenku nikdo neporazil a bylo jasné, že bude v top 10.

V závěrečných dvou čtveřicích se bojovalo o medaile. Po kvalifikaci byla až osmá Šťastná – hráčka reprezentace, mistrovské Slávie Praha a obhájkyně loňského vítězství. Ve finále předvedla výborných 604 kuželek a stanovila nový rekord kuželny, který jí pomohl ke konečnému 3. místu.

Na závěr nastoupila nejlepší čtyřka z kvalifikace. Všechny hráčky byly trochu zaskočeny výborným výkonem Šťastné a začaly dosti křečovitě. Postupem času už předváděly zlepšené výkony. Po kvalifikaci vedoucí Dobešová (několikanásobná mistryně světa) neměla v neděli svůj den a obsadila celkově 2. místo. Vítězkou se stala Wiedermannová ze Zábřehu, která byla po kvalifikaci 3., ale předvedla kvalitní oba náhozy a zaslouženě zvítězila.

Příbramská Lenka Chybová nakonec obsadila ve skvělé konkurenci výborné 10. místo (ve finále 8. nejlepší výkon!).

(v tištěném Deníku vyjde tento článek ve středu 7. května)