Třebusice B – Legie
9:10 (3:6)

Domácím už vlastně o nic nešlo. Záchranu měly zajištěnou. Přesto byli posíleni hráči divizního áčka. První vzájemný zápas vyhrála Legie vysoko 23:3 a snadnou záležitost čekala i tentokrát.

Ze začátku to tak ze strany Legie vypadalo, jako by přijela jen na výlet a během prvních dvou minut inkasovala dva góly. Po třech minutách se hosté probudili a čtyřmi slepenými góly se dostali do vedení. Další průběh pak kontrolovali a poločas vyhráli 6:3.

Druhý poločas vypadal podobně, jako konec toho prvního. Hosté sice inkasovali, ale zároveň navyšovali počet branek v domácí síti. Do stavu 9:4 to vypadalo, že hosté dokráčí k pohodlnému vítězství. Ve 35. minutě se ale začaly dít věci.

Domácí během dvou minut snížili na 9:7 a hosté se začali strachovat o výsledek. V jedné ze skrumáží před brankou Legie chytil tečovanou střelu směřující do branky Zákoucký rukou. Byl vyloučen a z následné penalty domácí dali už na rozdíl jednoho gólu.

Hosté se takticky špatně tlačili stále dopředu, a tím dávali domácím mnoho šancí pronikat nebezpečně před Vančáta. Jeden z takovýchto protiútoků dokázali potrestat a vyrovnali – 9:9.

S Legií to v této fázi utkání vypadalo velmi bledě, ale dokázala se nadechnout k závěrečnému náporu. Zbývaly tři vteřiny do konce, když se před domácí pokutové území prokličkoval Šperer a byl faulován. Pískot rozhodčího zazněl skoro se signálem konce utkání. Domácí už si mysleli, že je konec, ale rozhodčí, protože měli Třebusice už 6 akumulovaných faulů, nařídil desetimetrový kop. K jeho zahrání se postavil L. Šimák a bombou k tyči chladnokrevně proměnil – 9:10. Zajistil tím Legii důležité tři body.

Těsně po konci utkání se hosté v kabině dozvěděli, že Mělník B jen remizoval, a tak mohly začít jejich oslavy třetího místa v krajském přeboru. Díky tomu má šanci, že bude oslovena k postupu výše. Vše záleží na zájmu vítězů Středočeského, Libereckého a Ústeckého přeboru. Účasti v divizi by se příbramský tým nebál.

Góly a as. hostů: Zákoucký (Harvan), Bureš (Pechar), vlastní, L. Šimák (Zákoucký), Harvan (Pechar), Zákoucký (L. Šimák), Šperer (L. Šimák), L. Šimák (Bureš), Zákoucký (Harvan), L. Šimák (pk). Sled skóre: 2:0, 2:5, 3:5, 3:6, 3:8, 4:8, 4:9, 9:9, 9:10.

Legie: Vančát – Šperer, Kvasnica, Bureš, Pechar - Zákoucký, Harvan, L. Šimák.