Předseda FAMK Michal Chyba vedoucím týmů z první a druhé ligy zopakoval nejdůležitější povinnosti pořadatelů, proběhl los tří nejvyšších lig, připomněl úspěch Unionu Brdy, který je novým mistrem republiky a také představil nové hřiště, na němž se od podzimu bude malá kopaná hrát – v areálu Na Hlinovkách za chystaným hypermarketem Tesco.

V závěru schůze pak Chyba sdělil zástupcům týmů možnost ucházet se o pořádání Poháru mistrů v příštím roce.

Na toto téma jsme také po schůzi s předsedou FAMK hovořili.

Jaká je pravděpodobnost, že se v Příbrami MČR v malé kopané uskuteční?

Myslím, že na svazu s tím počítají na 99 procent, jsme předběžně domluvení. Ale o přidělení pořadatelství musíme oficiálně požádat do konce září.

Co brání tomu, abyste zaslali žádost už nyní?

Je toho hrozně moc. Předně asi musíme vyřešit otázku, kde by se případně mistrovství hrálo a jak by nám tam vyšli vstříc hlavně v otázce pronájmu. V úvahu přicházejí vlastně jen dvě místa – areál SK Spartak a umělka 1.FK Příbram. Pak také musíme zajistit dostatek financí, sehnat lidi, kteří by nám s uspořádáním pomohli, zjistit možnosti ubytování, rozhodčí, ceny a další.

Příbramská asociace malé kopané má pod sebou v současnosti přes čtyřicet týmů. Sehnat lidi by snad neměl být takový problém…

Bohužel, skutečnost je jiná. Hodně hráčů radí nebo kritizuje, ale málokterý je ochoten opravdu sám pomoct. Pár kluků už se mi nabídlo, ale zatím je nás pořád málo. Budu rád, když se mi ještě někdo přihlásí. Potřeba bude každá ruka.

Zmínil jste také finance. Republikový šampionát by měl podporovat svaz…

Mistrovství se koná pod jeho záštitou, ale jinak Českomoravský svaz malé kopané (ČMSMK) přispívá na uspořádání turnaje v poměru s celkovými náklady spíše symbolickou částkou.

Z rozhovoru zatím vyplývá, že získat pořadatelství MČR je spíše pořádnou zátěží. Proč vlastně chcete tento turnaj přivést do Příbrami?

To je jasné. V Příbrami má malá kopaná třicetiletou tradici a takovýto turnaj tady nikdy nebyl. Pak také fakt, že se našim týmům na šampionátu pravidelně daří, což podtrhl letos Union Brdy ziskem titulu mistra republiky. Díky tomu také budeme mít příští rok v Poháru mistrů ne tři, ale hned čtyři zástupce a navíc bychom možná dostali místo ještě pro jeden tým za pořádání. Chceme republice ukázat, že Příbram je Mekkou malé kopané a Příbramákům nabídnout atraktivní duely 40 nejlepších týmů ČR.