"Omlouváme se za zpoždění a slabou informovanost, ale sami jsme neveděli, jak podzimní sezonu zahájíme, hlavně kde a v jakém víkendu," sděluje předseda příbramské malé kopané Michal Chyba v dopise, zaslaném všem účastníkům. "Do poslední chvíle jsme nevěděli, na jakých hřištích budeme moci hrát všechny čtyři soutěže. Od července jsme chtěli prosadit pro všechny týmy umělé povrchy a myslím, že se nám to v této sezoně i podaří. Odpadnou pořadatelské povinnosti s přípravou hrací plochy a přípravy branek," dodal.

Po sérii jednání a ústupků to tedy vypadá s hřištěmi pro malou kopanou a termíny takto:

I. Mongeo liga zahájí podzimní sezonu společně se IV. ligou v sobotu 12. září, II. a III. liga odstartuje sezonu o týden později -v sobotu 19. září. "Museli jsme plánovaný začátek prodloužit z důvodu toho, že do včerejšího dne jsem neměl potvrzeno hřiště Aréna Hlinovky a nový areál na ZŠŠkolnínení doposud provozuschopný. Vše se vyřešilo s ředitelem Sportovních zařízení, které pronajímají „Hlinovky“ až dnes, a tak s menšími omezeními budou obě dvě nejvyšší soutěže hrát na hřištích jako na jaře, tzn. Aréna Hlinovky a Stádio Minerále," upřesnil Chyba.

Třetíačtvrtá liga má jisté Gymnázium Příbram. Druhé hřiště bude známo až po jednání s ředitelem ZŠ Březové Hory, která se sloučila se ZŠ Bratří Čapků. "Naše představa je taková, že využijeme plochu VI. ZŠ pro první 3-4 hrací víkendy a poté se po dokončení areálu přesuneme na VII. ZŠ, kde jsme již s ředitelkou o pronájmu domluveni. Jestliže nebude možný pronájem VI. ZŠ, budeme hrát na tradičním DDM Příbram," zakončil Chyba.