Po měsících příprav a plánování se pořadatelé blíží k závěrečné fázi. „Vše je naplánované, teď budeme dolaďovat detaily a připravovat se na realizaci všech našich námětů,“ prozradil jeden z pořadatelů, předseda příbramské asociace malé kopané Michal Chyba.

Ten už osobně viděl průběh všech tří předchozích ročníků českého mistrovství, a tak má i jasnou představu o tom, jak by turnaj měl proběhnout. „Chceme, aby „naše“ mistrovství bylo pro hráče i příchozí diváky nezapomenutelné. Rádi bychom se vyvarovali chyb nebo nedostatků, které byly k vidění na předchozích šampionátech a naopak nabídli něco, co dosud chybělo,“ dodal Chyba.

Turnaje by se mělo zúčastnit 40 nejlepších týmů České republiky, mistři všech členských asociací Českomoravského svazu malé kopané, plus vicemistři ze soutěží, kde mají více než padesát účastníků.

Příbram jako pořadatel by mohl mít až šest zástupců. „Máme právo na tři místa díky velkému počtu týmů v naší asociaci, další bude Union Brdy jako obhájce loňského titulu a o dvě místa – divoké karty – chceme požádat jako pořadatel,“ přibližuje Chyba.

Navrhněte jméno a podobu maskota příbramskéhoMČR v malé kopané! Návrhy posílejte do 21. června na mail jan.hajek@denik.cz. Maskota z došlých návrhů vyberete vy,čtenáři Příbramského deníku!

K tomu, aby vše proběhlo bez problémů a hladce by měl přispět i jeden zajímavý tah. Týden před mistrovstvím republiky se na stejném místě, tedy v areálu Spartaku Příbram, uskuteční příbramský Ligový pohár Foosys Cup.

Jeho účastníci budou mít k dispozici téměř vše, co týmy z mistrovství. Bude se hrát na nově vyrobené branky, na čtyřech od sebe oddělených hřištích a pokud bude dostatečný počet přihlášených týmů i podobným hracím systémem. „Byli bychom rádi, kdyby nám v přípravě na vrchol tuzemské malé kopané pomohly příbramské týmy tím, že se Foosys Cupu zúčastní. Čím více jich bude, tím větší podobnost s blížícím se šampionátem nám nabídnou a my budeme moct lehčeji najít případné nedostatky,“ vyzývá všechna mužstva z příbramských lig Michal Chyba.

Ligový pohár se bude hrát v neděli 28. června.