Jelikož již za týden se pojede Mistrovství Evropy, naši minikáristé využili tohoto závodu jako přípravy. „Pro nás to bylo i odzkoušení upravené konstrukce Honzovy minikáry,“ informuje Michal Šimůnek. „Jelikož Honza jezdí sjezdové závody na své „slalomce“, díky kratšímu rozvoru máme oproti konkurenci nevýhodu v nestabilitě káry při vyšších rychlostech. Vymysleli jsme proto s kolegy z klubu, panem Kubínem a Kejvalem, úpravy, které umožňují rychlou přestavbu a prodloužení káry. Pan Kubín potom úpravy realizoval. Před ostrým závodem na Evropě bylo potřeba konstrukci vyzkoušet.“

O tom, že čeští minikáristé patří k evropské špičce, se mohli přesvědčit všichni účastníci i diváci. Od prvních jízd bylo zřejmé, že Češi se nepřijeli pouze zúčastnit.

Jan Šimůnek již v tréninku zajel jízdu, která by mu stačila na vítězství. Když potom při první závodní jízdě získal náskok přes 3,5 sekundy, bylo jasné, že pokud neudělá chybu, bude rozhodnuto. Honza nezaváhal ani v dalších jízdách a svými stabilními výkony si vybojoval vítězství nejen v disciplině rychlost, ale i stabilita výkonu, když dokázal zajet dvě jízdy s rozdílem pouhé 0,028 sekundy.

Skvělé jízdy zajížděl i Jiří Janovský. Po první i druhé závodní jízdě mu patřilo 3. místo. Když před poslední závodní jízdou začalo pršet, bylo rozhodnuto. Na vodě již nikdo své časy nezlepšil a Janovský svou pozici uhájil. Nebyl by to ale Jiří Janovský, aby i za těchto podmínek nedokázal zajet nejrychlejší jízdu daného kola a předvést tak divákům své umění.

K dalším závodům ve sjezdu se minikáristé vydají na Mistrovství Evropy do francouzského Moras en Valloire 29. až 31. července.

MICHAL ŠIMŮNEK