Do dvoudenního souboje se špičkou evropského motokárového sportu, který hostilo známé přímořské letovisko Jesolo, se Podobský vrhl od první jízdy po hlavě. V měřeném tréninku předvedl vůbec nejrychlejší čas ze všech 68 závodníků a s přehledem s poté kvalifikoval až do Finále A! „Hned při prvním měření nestačili Italové koukat, jak jel Lukáš rychle. Docela jsme je tím překvapili a abych pravdu řekl, já sám jsem byl překvapený také,“ smál se Lukáš Podobský starší při vzpomínce na parádní start do závodu.

Také během samotného finálového závodu, který se jel na dvě jízdy, se jeho syn a jmenovec statečně tlačil kupředu. V první jízdě skončil osmý, ve druhé pátý. Obě finálové jízdy vyhrál domácí jezdec Rocco Atlante, který nenašel po celý víkend ani jednou přemožitele. „Finálové jízdy v Jesolu se počítaly vlastně dvakrát. Za každou jsme dostali zvlášť body do seriálu Euro Easy, ale pro samotný podnik šlo vlastně o semifinále a finále. Takže si Luky domů přivezl pohár za páté místo v závodě, ale také průběžné sedmé místo do seriálů Euro Easy,“ přiblížil systém hodnocení uplynulého závodu Lukáš Podobský starší.

Stejný průběh i hodnocení čeká na Podobského i ve druhém podniku Easykart European Series, který bude ve dnech 16. a 17. července hostit polské město Starý Kisielin. Ještě předtím ale absolvuje druhý závod Mistrovství Itálie (9. a 10. dubna v Sieně) a také první závod českého šampionátu (23. a 24. dubna v Sosnové).