Původně to měl být zápas o všechno - bytí či nebytí v Extralize. Po středečním rozšíření volejbalové extraligy z deseti na dvanáct týmů však ztratil náboj a nakonec se v původním termínu vůbec nehrál.

Čtvrteční duel mezi dvěma posledními celky volejbalové extraligy mužů ve Zlíně byl kvůli kalamitě na dálnici D1 přeložen na úterý 25. března. Autobus s příbramskou výpravou uvázl v deset hodin ráno v zácpě kvůli hromadné havárii u Humpolce a ještě v pět hodin odpoledne, kdy mělo střetnutí začít, se nepohnul z místa. "Kluci zůstali daleko od samotného místa havárie, nikomu se nic nestalo. O havárii na D1 jsem slyšel v rádiu a hned jsem jim to volal do autobusu. Jak mi to vzali, tak akorát přijížděli ke koloně, sjet už nestihli," řekl nám manažer týmu Miroslav Peterka.

Výprava příbramských volejbalistů zůstala na místě dlouhých sedm hodin. Až pak se jim podařilo vrátit se na nejbližší sjezd. "Samozřejmě jsme byli v kontaktu se zlínským družstvem. Byli jsme tři a půl hodiny od místa zápasu, tak bylo jasné, že to nestihneme. Ještě z autobusu jsme se domluvili na náhradním termínu, který jsme oznámili STK," prozradil Peterka.

Volejbalisté Vavexu Příbram se vrátili z celodenního "výletu" autobusem zpět domů v půl deváté večer.

V sobotu se tak Vavex nerozloučí s celou sezonou, jak původně plánoval, ale jen se svými nejvěrnějšími fanoušky. Utkání s Českými Budějovicemi začíná v 17 hodin. Pokud Příbramští nevyhrají, budou muset ve Zlíně předposlední příčku soutěže uhájit.