Když OTH Hořovice postoupil přes druholigový SKP Kolín (10:5), všichni hráči i fanoušci se začali těšit na duel s ambiciozním Olympikem Mělník. Ten se po postupu do nejvyšší české futsalové soutěže netají chutí bojovat o nejvyšší příčky, a tak mělo být jejich představení na příbramské palubovce opravdovým svátkem.

Jenomže jak náš Deník v úterý v poledne informoval zdroj blízký krajské komisi futsalu, Olympic se provinil proti propozicím. Pochybení se měl klub dopustit porušením zákazu o střídavém startu hráčů mezi A a B týmem.

V prvním kole soutěže proti Rohožníku Praha nastoupili za Mělník B hráči, kteří ve druhém pomáhali A týmu při hladké výhře 0:7 proti Alpině Slaný. „Pohárové propozice neřeší soupisky, ale právě střídavé starty. V prvním kole nastoupili tři hráči za béčko (Gabčo, Hnízdil a Víšek). Kdyby dál hráli už jen za béčko, tak by to bylo v pořádku. Oni ale potom nastoupili za áčko, což už je střídavý start a došlo k porušení propozic,“ vysvětlil předseda krajské komise futsalu Jiří Chaloupka.

„Mysleli jsme, že to je jako ve druhé lize, kde mohou hrát za béčko tři lidi z áčka. Že, tomu tak není, jsme s hrůzou zjistili až později,“ uznává pochybení manažer klubu Pavel Šuba. Nenastudováním propozic se Mělničtí sami uvedli v omyl, že by nyní měl být zkontumován jen zápas béčka na Rohožníku, a také že za hrozbou pro áčko jsou odlišná pravidla pro krajskou část soutěže, která svaz klubu nezaslal.

K porušení pravidel ale došlo až ve druhém kole při duelu áčka ve Slaném a podle Jiřího Chaloupky i následně béčka doma s Bakovem. Tento zápas ale domácí prohráli, takže případná kontumace bude narozdíl od vyloučení předloňského finalisty druhé nejvýznamnější domácí soutěže pouze formalitou.

O celé záležitosti komise rozhodla ve středu večer.

Rozhodnutí DK Stč.KKF ze dne 8.5.2008

- DK Stč. KKF rozhodla, na základě porušení Propozic krajské části poháru ČMFS, o kontumaci utkání 2. kola krajské části Poháru ČMFS č. B.13 ze dne 18.4.2008 mezi mužstvy ALPINA Slaný – SK OLYMPIK Mělník „A“, výsledkem 5:0. Do 3.kola tedy postupuje družstvo ALPINA Slaný. Důvodem kontumace je neoprávněný start hráčů Petra Víška, Josefa Gabča a Daniela Hnízdila, kteří v 1.kole krajské části již nastoupili v utkání č. A.4 1.FC Rohožník Praha 21 – SK OLYMPIK Mělník „B“. Tím došlo k porušení Propozic Krajské části Poháru ČMFS bod e) každý hráč může v Poháru ČMFS nastoupit pouze za jediný tým. Soupisky pro dlouhodobé soutěže v Poháru ČMFS neplatí, o startu hráčů za jednotlivé týmy rozhoduje zápis o utkání.

- DK Stč.KKF rozhodla, na základě porušení Propozic krajské části poháru ČMFS, o kontumaci utkání 2.kola krajské části Poháru ČMFS č. B.12 ze dne 21.4.2008 mezi mužstvy SK OLYMPIK Mělník „B“ – FC Total Slavík Bakov nad Jizerou, výsledkem 0:5. Jména střelců u hostujícího mužstva se započítávají do statistik soutěže. Postupujícím do 3.kola zůstává družstvo FC Total Slavík Bakov nad Jizerou. Důvodem kontumace je neoprávněný start hráče Vojtěcha Kvasničky, který v 2.kole krajské části již nastoupili v utkání č. B.13 ALPINA Slaný – SK OLYMPIK Mělník „A“. Tím došlo k porušení Propozic Krajské části Poháru ČMFS bod e) každý hráč může v Poháru ČMFS nastoupit pouze za jediný tým. Soupisky pro dlouhodobé soutěže v Poháru ČMFS neplatí, o startu hráčů za jednotlivé týmy rozhoduje zápis o utkání.

(Proti těmto rozhodnutím je možno podat odvolání v souladu s čl.25 Disciplinárního řádu.)

Pokud se Olympic neodvolá, do Příbrami ke čtvrtfinálovému zápasu krajské části Poháru ČMFS přijede účastník krajského přeboru Alpina Slaný, který ve 2. kole poháru podlehl Mělníku 0:7.