Závod vyhrál dokonce v novém traťovém rekordu v čase 26:43 minut. „Mým cílem bylo nejen závod vyhrát, ale i překonat traťový rekord, který držel bývalý kolega z týmu Meridy. Chtěl jsem rekord vrátit do týmových barev Toyoty Dolák, což se povedlo. Mám z toho radost,“ řekl po závodě Ondřej Fojtík, který, jak sám přiznal, neměl na trati žádné starosti. „Časovka je známá tím, že se jede celá na maximum, je potřeba udržovat hodně vysoké tempo. Je to sice nepříjemné, ale krize na mě za celou dobu nepřišla. Jelo se mi výborně,“ zhodnotil svůj výkon Fojtík.
Jeho letošní sportovní sezona vyvrcholí v Austrálii, kde ho čeká od 23. října do 1. listopadu snad nejtěžší etapový závod na horských kolech na světě Crocodyle Trophy. Na startu budou tři Češi a Fojtík mezi nimi. „Jede se 11 etap a každý den čeká na jezdce etapa dlouhá dvě až tři hodiny. Jede se převážně v polopoušti při teplotách až 45 stupňů a i v tom jejich polopralese,“ popsal náročnost závodu Ondřej Fojtík, který se tohoto závodu zúčastnil už před třemi roky. Tehdy obsadil překvapivě druhé místo. „Byl to pro mě obrovský zážitek a chtěl jsem se na ten závod znovu vrátit. Díky Milanu Dolákovi a jeho firmy jsem našel podporu. Závod ho zaujal, a tak se rozhodl moji účast na tomto závodě zasponzorovat. Takže letos pojedu v barvách Toyota Dolák. Mám z toho radost, že budu znovu na startu,“ dodal Ondřej Fojtík.
Fojtíkově cestě do Austrálie však předcházel už zmíněný Toyota Orlov KAP, který se jel nedaleko Příbrami v Orlově. „Ten závod jsme jeli už počtvrté. V prvním ročníku šlo jen o porovnání kondice kamarádů. Bylo to takové vyhecování, kdy jsme se po ukončení aktivního sportování dohadovali, kdo je na tom hůř. Tak jsme se dohodli, že uděláme 17kilometrovou jízdu na kole. Od té doby se k tomu připojili další kamarádi a letos už z toho byl 4. ročník Toyota Orlov KAP,“ řekl na úvod vlastně dnes už ředitel tohoto cyklistického závodu Milan Dolák. Sedmnáctikilometrová trať však nebyla vůbec jednoduchá. „Závod jsme jeli jako časovku v půlminutových intervalech. Přeci jen to má větší náboj. Jezdci do poslední chvíle vlastně nevědí, kolikátí jsou a i proto se snaží dát do toho vše. Navíc je časovka slušně fyzicky prověřila. Převážná část sice vede po asfaltu, ale byly i rozbité, kamenité a blátivé úseky.
Navíc na jezdce čekalo i dvoukilometrové stoupání,“ dodal Milan Dolák, který má radost i z toho, že se závodu účastní vždy někdo dobrý. Letošním příkladem byl Ondřej Fojtík, který dokonce překonal čtyři roky starý traťový rekord.
Na startu se letos objevilo 54 jezdců, velká část z nich v kombinézách Toyoty. „Máme základnu asi třiceti lidí, převážně jezdících na horských kolech. Mezi nimi je i Ondřej Fojtík, který sobotní závod v Orlově vyhrál v novém traťovém rekordu, jehož držitelem byl už čtyři roky Milan Spešný z Merida biketeamu. „Jeho vrcholem sezony však bude Crocodyle Trophy v Austrálii, kam ve středu odcestoval. Moc mu držíme palce“ dodal na závěr Milan Dolák.