Po prohraných pětiseťácích v Kladně a doma s Č. Budějovicemi jsme byli s Honzátkem docela naštvaní.Z těchto zápasů jsme chtěli aspoň jednou vyhrát - nepovedlo se, ač k vítězství v obou zápasech jsme měli velmi blízko.

Ale říkali jsme si, že je důležité porážet mančafty hlavně ty slabší a neklopýtnout s nimi. A to jsme splnili.

Trošku jsme se báli Zlína. Že jsme asi lepší, to jsme věděli, ale ve Zlíně poprvé v základu nastoupil nahrávač Roman Pekárek. Kluci mu v začátku zápasu pomohli a tento velmi důležitý zápas zvládli.

V sobotu jsme doma přivítali ČZU Praha. My na trenérské lavičce jsme měli mírnou obavu z podcenění. Tento zápas zvládnout bylo jen otázkou psychiky. Praze se povedlo v soutěži vyhrát pouze 2x. Ale v posledním kole získala doma velmi cenný skalp. Porazila 3:2 Ostravu. Ostrava vedla již lehce 2:0 a nakonec prohrála 3:2. Proč? Jednoduše: podcenila soupeře a psychicky zápas nezvládla. A Praha přijela do Příbrami tímto vítězstvím nabuzená a my jsme se na ní dívali jako na outsidera. Velmi těžká situace.

Do prvního setu nastoupil Vavex v základní sestavě: Pekárek, Čížek, Křesťan, Havrlík, Kriško, Savio a Bence. Pražáci nastoupili ve vítězné sestavě z minulého kola Končal, Svoboda, Pajma, Marel, Zapletal, Široký.

První set trval 22 minut a vyhráli jsme jednoznačně 25:21. Za zmínku stojí, že v tomto setu dal Krišot 2 esa, Pekárek a Savio po jednom a Křesy dal v jedné řadě 6 neskutečných podání, která v podstatě rozhodla tento set.

Druhý set byl o trošičku delší, trval 25 minut a skončil 25:19. V tomto setu stojí za zmínku 100% úspěšnost na smeči Křesiho -6x smečoval, 6x položil balón na zem.

Třetí set byl velmi vyrovnaný. My jsme trošičku polevili a Praha se toho ihned snažila využít. Na začátku setu Savio kazí servis a za stavu 2:2 místo něj jde na hřiště Hýský. Vedeme 9:6, 12:10, prohráváme 13:14, stav je srovnaný 18:18, vedeme 19:18, 22:20, 24:23. Vyhráváme 23:25.

Čížek je opět dle statistiky nejlepší hráč - 12x smečoval a 9x bodoval, klobouk dolů. Bence celkem dobře přijímal. Pekárek Hávovi a Krišotovi svojí nahrávkou celkem vyhovoval.

Ale, bohužel, nemohu být spokojen s útokem Křesťana -26x smečoval a pouze 12x dal na zem. Ale mohli bychom polemizovat. První set rozhodl podáním, druhý set ze 6 smečů 6 položil. A třetí set z jeho strany - hrůza. Sávio 17x smečoval a pouze 4x položil. Hýský 7x smečoval a 2x položil. Ale o to je vítězství cennější.

Na závěr bych se chtěl zmínit o děvčatech z Black a Red teamu. Kdo že to je? No přece naše roztleskávačky, které za každého příznivého či nepříznivého stavu nastupují na palubovku, aby rozptýlily svými sestavami domácí fanoušky.