Mistryně světa zdraví z Martiniku

Na francouzském Martiniku se odehrálo 4. a 5. prosince Mistrovství světa ve sportovním aerobiku a fitness týmech. Z příbramského sportklubu Oxygen se na tento závod nominovala dvě družstva v kategorii step aerobik a hip hop. Na nominačním závodu, který byl zároveň Mistrovstvím České republiky, získaly tyto závodnice v kategorii step aerobik titul mistrů České republiky a v taneční kategorii hip hop titul druhých vicemistrů České republiky.

Příbramský stepový tým, již svým prvním závodem, nasadil vysokou laťku. Jeho sestava byla velmi kladně ohodnocena. Od porotců vysokými známkami, od fanoušků obrovským potleskem a od trenérky Lenky Chlebnové velkou pochvalou.

Do finále se probojovalo šest týmů a naše dívky postupovaly z první příčky. I zde ukázaly, že patří k vrcholu českého step aerobiku. V tomto závodě byla v hale velmi bojovná, avšak přátelská atmosféra. Závodníci se mezi sebou podporovali a vzájemně povzbuzovali. Stepový tým získal za obrovské podpory celé haly jednoznačně zlatou medaili a titul Mistryň světa. Za sebou nechaly týmy z Austrálie, Francie, Ruska, Iránu a …

Tímto titulem završily dívky velmi úspěšnou sezonu. V roce 2009 totiž získaly tituly Mistryň České republiky, Evropy a světa.

Složení tohoto úspěšného týmu: Chlebnová Lucie, Chlebnová Daniela, Kleinbauerová Petra, Severová Markéta, Krátká Natálie, Svobodová Petra a Vöröšová Kristýna. Za tento veliký úspěch vděčí dívky hlavně své trenérce Lence Chlebnové, které by chtěly touto cestou poděkovat.

V kategorii hip hop se osmičlenný tým dívek v obrovské konkurenci umístil těsně za finálovou šestkou a vybojoval si skvělé sedmé místo. Náš taneční tým bojoval proti takovým zemím, jako je Jihoafrická republika, Holandsko, Francie a další. „Tyto země mají dlouholetou tradici a stát vedle nich na závodních prknech bylo pro nás velkou ctí. Být sedmou nejlepší taneční skupinou na světě je pro mě a celý tým velký úspěch“, říká trenérka Lucie Chlebnová. Tým tančil ve složení: Chlebnová Lucie, Chlebnová Daniela, Drobílková Dita, Bucharová Julie, Mišjaková Veronika, Vöröšová Kristýna, Jíchová Dominika a Jíchová Karolína.

Markéta Severová

MS ve sportovním aerobiku FISAF - Martinik
Sportovní aerobic:
Muži: 1. Viitanen (Fin.), 2. Pochobradský (ČR), 3. Brown (Austr.).
Ženy: 1. Thomasová (Austr.), 2. Niemiová, 3. Matilainenová (obě Fin.), 4. Barešová, 5. Jiříková, 6. Zámostná (všechny ČR).
Páry: 1. Sirotek, Šindelářová, … 3. Doxanský, Konrádová (všichni ČR).

Týmy: 1. R. Cihlářová, T. Cihlářová, Reissová, 2. Zimová, Babková, Ešner, 3. Husáková, Prošková, Birnbaumová (všichni ČR).

Fitness týmy:
Aerobik: 1. Aerobik klub Zlín, 2. Fitness centrum Hany Šulcové.
Step: 1. Oxygen Příbram, 2. Aerobik centrum Brno.

Svůj velký den měly i kadetky Oxygenu

Před seniorským MS se na ostrově Martinik uskutečnilo také Mistrovství světa v aerobiku kategorie junior a kadet. A i zde příbramské družstvo získalo velmi pěkné umístění.

V kategorii kadet (dívky 11-13 let) fitness step reprezentoval Českou republikutým Oxygen Příbram ve složení: Michaela Větrovská, Karolína Macasová,
Michaela Kvasnicová, Jana Sladká, Veronika Hejhalová, Karolína Urbanová, Lenka Grosmanová a Anežka Wijsmanová pod vedením trenérky Lenky
Chlebnové.

Děvčata zabojovala a získala v celosvětové konkurencikrásné druhé místo.