Č. Budějovice - Příbram
3:0 (23, 10, 17)

průběh zápasu jsme sledovali ZDE

Vstup do utkání vyšel Jihostroji. Dostal se do vedení 3:0 a tento náskok poté udržoval až do stavu 11:8. Poté se povedla Vavexu šňůra tří bodů a vyrovnal. Do druhého technického tajmu však šli domácí opět s tříbodovým odstupem (16:13). Po návratu do setu však Kocouři skóre otočili a poprvé v zápase šli do vedení 17:18. Jihostroj ale vzápětí vyrovnal a v koncovce výbornou obrannou hrou získal tři setboly (24:21). Třetí proměnil.

Ve druhém setu se Příbramští drželi jen do stavu 7:5. Mezi oběma technickými tajmy dokázali pouze třikrát (!) bodovat - 16:8. V koncovce už samozřejmě nebylo o co hrát. Trenéru Svobodovi nepomohlo ani vystřídání poloviny základní sestavy.

Podobný průběh měl bohužel pro hosty i třetí a závěrečný set. Po úvodní přetahované se Jihostroji podařilo odskočit mezi oběma tajmy na nedostižný odstup a za rachotu zaplněné haly dovedly zápas k vítězství.

Příbramští odcházejí poraženi, ovšem se vztyčenou hlavou. Sérii s mistrem republiky posledních dvou let dokázali protáhnout na nejdelší možnou dobu a Jihostroj se do posledního zápasu musel o postup bát.

Petr Havrlík (kapitán Příbrami): „Nevím, zda to bylo nervozitou, ale měli jsme tak trochu svázané ruce. Budějovice nás jednoznačně přehrály v útoku.“

Petr Brom (trenér Jihostroje): "Po prvním setu, kdy jsme se tahali s Příbramí o každý bod a nakonec jsme jej vyhráli, to bouchlo a já už jsem věřil, že vyhrajeme. Kluci hráli dobře, musím je pochválit. Bylo to nejtěžší čtvrtfinále, které jsme tu hráli. Těžko se Příbrami hrálo, když jsme si na každý jejich útok sáhli a ubránili jej.“

Čas: 77 minut. Diváci: 1700. Rozhodčí: Antušák, Pavelek – Nahodil, Janoušek.

České Budějovice: Sládeček, Bonini, Zach, Čajan, Sukuba Pochop. libero Habada – Mach. Trenér Petr Brom.

Příbram: Haník, Hýský, Burrow, Křesťan, Havrlík, Kriško, libero Jiří Bence – Štrup, Anděl, Čížek, Pekárek, Salon. Trenér Jan Svoboda.

České Budějovice budou v semifinále hrát s Ostravou. Druhé semifinále je Kladno - Opava.

Čtvrtfinále (konečný stav série): Opava - Liberec 3:1, Kladno - Brno 3:0, Ostrava - Zlín 3:0, Č. Budějovice - Příbram 3:2.