Právě vzhledem k velké vzdálenosti se v krásném podhůří Beskyd a perfektním sportovním centru nesešla taková konkurence, jako třeba v Praze na Julisce. Přesto si závodníci Tomáš Zikmund a Lukáš Kvasnica nic nedarovali a ani čtyř a půl hodinová cesta jim nevzala sílu a elán.

Po plavecké části, kde si oba opět vylepšili osobní rekordy o více než jednu vteřinu, měli před zbytkem startovního více než stobodový náskok, což jim po přepočtu dalo osmivteřinový náskok do běžecké části.

Do ní tak mohli nastupovat s klidným vědomím, že jim stupně vítězů neuniknou. Při posledním závodě v Praze na Julisce Tomáš Lukáše pěkně „prohnal“. Tentokrát se oba před během domluvili, že si budou pomáhat a v závěru se ukáže, kdo je lepší.

Do poloviny tratě to tak i bylo, ale ve druhé části Tomáš trochu „vytuhl“ a Lukáš s přehledem navyšoval svůj náskok. Nakonec Tomáše porazil o více než 7 vteřin, což bylo v součtu 48 bodů. Tomáš si v poklidném závěru doběhl pro skvělé druhé místo a posunul se v průběžném pořadí poháru na šesté místo.

Vzhledem k tomu, že na závodech nebyl lídr průběžného pořadí Martin Dřevínek z Hořovic, posunul se Lukáš Kvasnica do vedení poháru.
Další závod českého poháru se uskuteční 4. června v Praze na Julisce.