Pořadatelem byl místní oddíl stolního tenisu při SK Chraštice. Společně s dětmi přijeli samozřejmě i jejich rodiče, bez nichž si dnes nedovede žádný sport růst mladých nadějí vůbec představit. Vzhledem k faktu, že většina favoritů měla již účast na závěrečném turnaji nejlepších hráčů okresu Příbram "TOP 8" zajištěnu, mohla se o zajímavé umístění ucházet i řada místních stolních tenistů.

Do závěrečných bojů se probojovali převážně favorité. Semifinálová skupina byla složená z Tomáše Černohorského, Emila Kuchaře, Petra Nováka a Matěje Machuty. První a posledně jmenovaní se dostali nakonec do finále, kde Matěj Machuta svou klidnou hrou a pevnými nervy ostře kontrastoval s výbušností Tomáše Černohorského. Nicméně vůle po vítězství překonala u Tomáše Černohorského jeho slabší nervovou soustavu a nakonec důrazem svého soupeře po velkém boji porazil.

Místní mladí stolní tenisté si zpravili chuť alespoň úspěchem ve čtyřhrách, kde ve složení Jakub Macoun a Dominik Kott vybojovali třetí místo. Vítězem čtyřher se stala dvojice Tomáš Černohorský s Petrem Novákem, která ve finále porazila Matěje Machutu a Emila Kuchaře.

Ve skupině útěchy skončili na třetím a čtvrtém místě Jan Staněk a František Srp. Druhý skončil Vojta Ježek a vítězem se stal Martin Štěpnička.

Hlavní organizátor těchto bodovacích turnajů, zástupce Regionálního svazu stolního tenisu Milan Zloch mohl být, po kvalitativní a organizační stránce, s tímto čtvrtým kolem spokojen. Obětavým rodičům, kteří vydatně pomáhali při počítání jednotlivých zápasů, patří velký dík.

LUBOR VOPAT