Jak jsme avizovali před zahájením III. ročníku futsalového přeboru, rozhodne o novém mistrovi - stejně jako vnejvyšší celostátní soutěži - play off. Po základních skupinách, které se dohrály minulý víkend, tedy přijde na řadu atraktivnější vyřazovací část.

Co napověděly boje ve dvou skupinách? Na to jsme se zeptali předsedy Okresní komise futsalu Michala Chyby:

SKUPINA A :

"Bellissima rozhodla o svém vítězství a volnu vosmifinále až vzávěrečném víkendu. Všechny zápasy odehrála ve stabilní sestavě, címž má velkou výhodu před ostatními celky. Má také velmi silnou a vyrovnanou dvojici brankářů Palus - Říha. Klíčovým hráčem je Lédl, který vdůležitých chvílích zastoupil loňského střelce Varačku. Svými brankami například připravil Rychlý válec o prvenství.

Druhý skončil mohutným finišem Bílý balet. Ten má sice na kontě zatím jedinou kontumaci letošní sezony, ale vzávěru, i když někdy sminimálním počtem a jindy jen sjedním hráčem na střídání, šlapal jak hodinky. Největší sílu hledejme vpravděpodobně nejlepším brankáři základních skupin Kadeřábkovi a také vtaktické vyzrálosti týmu. Inkasovali nejméně branek ze všech.

Rychlý válec dlouho sahal po prvenství, ale nakonec skončil až třetí. Prohrál oba poslední duely, ve kterých mu šlo o vše, což také něco naznačuje. Doplácí na nepříliš zkušeného gólmana, ale má skvělou čtyřku Venta, Šperer – Zákoucký, Soukup, která dokáže soupeře roztočit a střílí branky. Jestliže ji na palubovce nevidíme, výkon Válce jde dolů.

Green team jako nováček smladým jádrem fotbalistů není tolik zkušený a ostřílený jako jiné kluby, ale překvapil a ještě může překvapit. Hráči hrají velký fotbal vmalé hale, dost individuálně útočí, zapomínají na obranu a dostávají laciné góly. Jejich velkou předností je pohyb a fyzická kondice a jestliže to dokážou skloubit spřihrávkou či rychlou narážečkou, budou pro každého nepříjemný soupeř.

Obecnice je tým, který je jednou nahoře a podruhé dole. Nevyrovnaný celek, který dokázal vodvetách porazit Rychlý válec a remizovat sBellissimou, umírá na špatnou fyzičku. Vúvodních zápasech hracího dne je silný, ve druhých už hodně zaostává. Výborně se prosazují Ptáček (vítěz kanadského bodování ve skupině A) sHebnarem, kteří budou určitě vůdčími osobnostmi týmu vplay off.

Žežice a Hřiměždice získaly body jen ve svých dvou vzájemných zápasech a proto nastupují ve vyřazovacím pavouku zpostů nejhorších.

SKUPINA B :

Už po vylosování jasně silnější skupina scelky, kteří mohou pomýšlet na nejvyšší příčky.

Vosmifinále má volno Knockout 83 team, který jediný neztratil ani bod, ačkoliv celou základní skupinu odehrál pokaždě vodlišné sestavě. Skvělé výkony podal vutkáních srivalem Arsenalem, Hořovicemi i Jelenci. Vplay off bude hodně záležet na tom, jak vytížení boudou jeho hráči zvelké kopané. Tým má velké zkušenosti zminulých let a cílem nemůže být nic jiného než finále.

OTH Hořovice je největší překvapení soutěže. Jako nováček si poradil sostatními týmy celkem vpohodě a dokázal postoupit i přes účastníka krajského přeboru vpoháru ČMFS. Mužstvo je složeno zindividualit příbramské malé a velké kopané a dokazuje své kvality.

Arsenal Benešov C začal velmi špatně, ale vynikajícím finišem se probojoval na slibnou výchozí pozici pro play off, skončil třetí. Zážitek pro oko diváka připravili Benešovští vzápase sKnockoutem, kdy nastoupili vjejich sestavě i hráči druholigového áčka. Osobností týmu je bezesporu brankář Hájek, který mužstvo posune určitě minimálně do semifinále.

Jelence 68 vodvetných zápasech zklamaly a putovaly zlichotivého druhého místa až na čtvrté. Hodně byla znát nepřítomnost hráčů velké kopané. Černý předposlední víkend si vynahradily minulou neděli vítězstvími soběma nejslabšími celky skupiny.

Vágus má určitě navíc, ale vsilné konkurenci skupiny udělal maximum. Vzápasech byla znát neúčast střeleckého dua M. Kicl – Mikulášek.

Loni celkově třetí Legie Příbram zažívá letos velký propadák. Zdvanácti zápasů jen třikrát vyhrála a ve vyřazovací části ji čeká Rychlý válec, s nímž absolvuje tréninky.

Green dogz jsou na opačné pozici než Knockout. Jako nováček nezískali ani bod, obdrželi nejvíce branek, ale mají primát. Kdyby se soutěžilo o to, kdo vstřelí první branku, tak by „zelenáči“ bez konkurence jasně vyhráli. Začátky zápasu mají impozantní, ale nedokáží dotáhnout vedení do zdárného konce.