Kladno - Příbram 3:0 (17, 21, 22)

První set se lámal v momentě, kdy příbramský Kriško zaútočil do pásky. Následně Böhm třemi esy, z toho dvěma čistými, zařídil domácím vedení 21:15. Po těžkém direktu se Příbramští nezvedli a set symbolicky zakončil další přímý bod, tentokrát z ruky Svobody.

Druhý set byl vyrovnanější, ač v jeho průběhu vedlo Kladno už o čtyři body. Do koncovky se šlo při stavu 22:20 a do vítězného konce ji nakonec Kladenští dovedli zásluhou přesného útoku Linze a dvou neprodyšných bloků. "V prvních dvou setech jsme byli aktivnější a lepší. Donutili jsme soupeře k chybám a sami jsme dobře bránili," řekl k úvodním sadám kouč Kladna Jindřich Licek.

Jeho svěřenci si moc dobře pamatovali extraligový duel, v němž suverénně vedli 2:0, aby nakonec nepochopitelně utkání ztratili.

Dnes dali šestibodovou šňůrou hned v úvodu najevo, že podobné selhání nehodlají zopakovat. Hosty ale špatný úvod nezlomil a postupně vývoj setu i otočili (16:18). "Opět tady byl výpadek koncentrace, následně jsme to ale zvrátili," přiznal Licek.

V závěru setu však Příbramští dvakrát špatně zaútočili. Domácí měli rázem dva body navrch a také díky síti hostů proměnili za 76 minut první mečbol.

"Celé utkání jsme hráli nedůrazně na útoku, spíš si myslím, že by to náhoda, kdybychom poslední set uhráli," konstatoval kouč poražených Jan Svoboda.

Zlín - Příbram 3:1 (-22, 25, 12, 22)

K tomu, aby se při předpokládané večerní výhře Kladna nad ČZU v úterý střetly o postup dva neporažené celky, musel si Zlín poradit s Příbramí. V extralize to letos dvakrát dokázal a v Kladně se mu to povedlo potřetí.

Úvodní set dlouhou patřil Příbramským, jenže v jeho závěru Zlín srovnal na 22:22, aby pokaženým servisem, útokem do autu a špatným příjmem při prvním setbolu sadu přece jen ztratil.

Podobný vývoj měl i druhý set, jenž dokráčel k dramatičtější koncovce. V ní Zlínští odvrátili dva setboly a sami výhodu svého třetího v řadě využili, když Středočeši nedostali přes síť lehký balon.

„Chvíli nám trvalo, než jsme začali hrát, pak jsme ale zlepšili servis, a to zápas rozhodlo,“ řekl kouč Zlína Roman Macek. Ztráta takřka vyhraného setu mrzela trenéra Příbrami Jana Svobodu, jenž v utkání poslal na palubovku i hráče z lavičky. „Tady jsme si nechali utkání utéct mezi prsty,“ konstatoval.

Až ve třetím setu tahali od začátku za delší konec provazu Valaši, kteří na palubovce dominovali a svůj náskok postupně zvýšili až na deset bodů (20:10). „To je tak, když se sejde špatný výkon na příjmu a na útoku a soupeř dobře blokuje. Pak je výsledek dvanáct," krčil rameny Svoboda.

Drtivá prohra se na Příbrami v následném dějství neprojevila, dokonce vedla 4:2, to ale bylo v utkání naposledy. Zlín sice přišel o čtyřbodový náskok (18:17), závěr však sehrál excelentně, byť při mečbolech narážel na soupeřův blok. Proměnil až pátý.

Odehrané zápasy: Zlín – ČZU Praha 3:1 (21, -14, 21, 19), Kladno - ČZU Praha 3:0 (14, 12, 23).

Pořadí: 1. Zlín 4 b./2 zápasy, 2. Kladno 4/2, 3. Příbram 2/2, 4. Praha 2/2.

Další program - úterý: 10.00 Kladno - Zlín, 13.00 Příbram - ČZU Praha.