Startují v něm čtyřčlenné týmy, na které čeká trať dlouhá přes 360 km, rozdělená do šesti etap. Časový limit na zdolání všech nástrah je 75 hodin (3 dny a 3 noci), jež musí týmy absolvovat non-stop.

Závodní strategie, jako je zvolené tempo, odpočinek, spánek, či stravování, je čistě na samotných týmech. Během závodu musí závodníci prokázat svou fyzickou a psychickou připravenost, individuální dovednosti, ale i schopnost týmové spolupráce. Stačí, aby jen jeden člen týmu nezvládl nástrahy závodu a skončí snažení celého týmu.

Závod je Mezinárodním mistrovsvím ČR v extrémním závodě družstev a je zařazen do evropského poháru Euroadventure.
Na závodníky na trati čekají tyto disciplíny: trekking, jízda na horských kolech, splouvání řeky na kánoích, orientace ve speciálních mapách pro orientační běh, jízda na kolečkových bruslích, plavání, skalní lezení, slaňování, lanové překážkové dráhy a jeskyňaření.

Přihlášeno je zatím 21 týmů, závod bude probíhat v prostoru cca 600 kilometrů čtverečních mezi hrází Orlické přehrady a Protivínem.
Trať je v mapě vyznačena pouze několika kontrolními body, mezi kterými si každý tým hledá optimální postup.

Adventure Race 2007
Etapa 1 – 3 km plavání, 10 km trekking, 20 km kolečkové brusle), etapa 2 – 25 km kánoe, 10 km orientační běh, etapa 3 – 120 km kolo, 40 m slanění, 40 m jumarování, etapa 4 – 20 km kolečkové brusle, 50 km trekking, etapa 5 – 70 km kolo, 80 m lezení, lanový traverz, 20 m jumarování na šikmém laně, etapa 6 – lanové dráhy, 40 km trekking.

Pokud byste se také chtěli pokusit zdolat tuto náročnou trať, kontaktujte pořadatele na mail vanekt@vse.cz.