Sedlčanská děvčata sice nezaznamenala úspěch ve výsledcích, ale celkový dojem z hry se vylepšil.
„Děvčata dokázala vzdorovat i silným týmům jako je Tatra nebo Vyškov, který tento turnaj vyhrál. Zlepšili jsme se v obraně, což se projevilo na výsledných skóre,“ pochválil dívky jejich trenér Miloš Vodrážka.
S Tatrou sedlčanský tým prohrál 22:5, Vyškov je porazil 25:0. „Zlepšila se hra roje (Iva, Bára, Pája), začíná se lépe projevovat Terka na mlýnové spojce. Aneta se předvedla pomalu jako virtuóz ve skládkách. Dokázala složit hráčky, které dobíhaly pro téměř jisté položení. Petra opět dokázala bojovat jako lvice,“ vyjmenoval prakticky celý tým Vodrážka.
Velice vyrovnané zápasy sehrály Sedlčany se Zlínem. „Ale byly zde drobné chyby, které zde neměly být a chybělo trochu toho štěstíčka,“ litoval sedlčanský trenér.
Přes zimu jej čeká s týmem kus práce. „Musíme vylepšit obranu a hodně pracovat na útočných akcích, abychom je dokázali proměňovat na body. Pokud se nám to povede, můžeme úspěšně konkurovat i těm nejlepším týmům,“ věří Miloš Vodrážka.
Průběžné pořadí MČR: 1. RC Tatra Smíchov 57 bodů, 2. SK Zlín 42 bodů, 3. RC JIMI Vyškov 39 bodů, 4. RC Sedlčany 37 bodů.
Pokud byste také chtěli hrát ragby, přihlašte se na telefonním čísle 603 514 553 nebo mailem vodrrugby@tiscali.cz. V Sedlčanech plánují založit i týmy žen a mužů