Letošní ročník příbramské rally byl hodně dramatický. Od úvodní rychlostní zkoušky si to o průběžné vedení rozdali Pech s Valouškem a ostatním závodníkům postupně unikali. V páteční etapě vyhrál Valoušek pět z celkových šesti měřených úseků, Pech se radoval jednou. Do sobotní porce kilometrů tak vedoucí muž průběžného pořadí MMČR Valoušek měl náskok 8,6 vteřiny.

Hned v úvodní RZ druhé etapy stáhl Pech dvě vteřinya vypadalo to na pokračování jejich souboje.Jenomže do boje o prvenství na příbramské rally se potévložil Tarabus. Nakonec dokázal získat prvenství na osmi (!) z deseti rychlostních zkoušek. Do posledního měřeného úseku vjížděl ze druhého místa průběžného pořadí a se ztrátou 14,7 vteřiny na vedoucího Valouška. Ten však musel jet na kluzké trati opatrněji, a tak svůj náskok před dravým Tarabusem neudržel.

I druhé místo mu však vyneslo zisk premiérového titulu mistra republiky. Václav Pech po čtyřech letech kralování tentokrát dojel třetí a pod stupni vítězů se za ním k radosti příbramských fanoušků seřadili domácí jezdci Josef Peták s Emilem Trinerem.

Další důvod k jásotu pak měli příznivci motosportu při vyhlašování absolutních vítězů třídy A, kde suverénně zvítězil hlubošský Petr Brynda.

Vítězové jednotlivých RZ: 1 Valoušek, 2 Pech, 3 Valoušek, 4 Valoušek, 5 Valoušek, 6 Valoušek, 7Pech, 8 Tarabus, 9 Tarabus, 10 Valoušek, 11 Tarabus, 12 Tarabus, 13 Tarabus, 14 Tarabus, 15 Tarabus, 16 Tarabus.

Výsledky 32. ročníku Herkul Rally Příbram: 1. Tarabus, Trunkát (Ford Fiesta S2000) 1:36:04,5, 2. Valoušek, Hrůza (Škoda Fabia S2000) –0,9, 3. Pech, Uhel (Mitsubishi Lancer Evo IX) –40,2, 4. Peták, Benešová (Peugeot 207 S2000) –2:56,5, 5. Triner, Achsová (Subaru Impreza STI) –3:49,2, 6. Arazim, Gál (Mitsubishi Lancer Evo IX) –4:57,1.

POSÍLEJTE FOTOGRAFIE!
Byli jste se podívat na letošním ročníku příbramské rally? Pošlete nám své fotografie na mail jan.hajek@denik.cz. Nezapomeňte připsat vaše jméno a místo, kde jste fotku pořídili.