Do závodu nakonec bylo převzato celkem 93 posádek, z toho 60 v rámci MMČR.

S úvodní etapou se nejlépe vypořádal obhájce prvenství z posledních dvou ročníků Václav Pech se spolujezdcem Petrem Uhlem. Kralovali na třech rychlostních zkouškách, jen úseky mezi Velcí a Ohrazenicí zvládli rychleji Orsák, resp. Odložilík.

Ze třetího místa vyrazí do sobotního programu Josef Peták. Emil Triner je desátý.

Svou třídu suverénně vedou Petr Brynda s Václavem Vorlem. Před druhým Tomášem Šaškem mají náskok téměř padesát vteřin.

Pořadí po 1. etapě: 1. Pech 27:43,7 min, 2. Tarabus -14,2 s, 3. Peták -19,7, 4. Orsák -22,7, 5. Štajf -33,7, 6. Votava -35, 7. Valoušek -41,6, 8. Arazim -41,9, 9. Běhálek -44,5, 10. Triner -56,6.

Příbramský Deník připravil pro všechny milovníky rychlých kol, kteří mají zároveň zálibu ve fotografování, soutěž o permanentku na domácí utkání 1.FK Příbram v 1. Gambrinus lize. Stačí, abyste nejpozději do středy 24. září zaslali na mail jan.hajek@denik.cz jednu fotografii, kterou pořídíte během příbramské rally. Co bude na fotografii, je na vás. Vaší fotografii zařadíme do ankety na našich internetových stránkách, kde pro ni budou moct čtenáři celý týden hlasovat v anketě. Autor fotografie, která bude mít ve středu 1. října nejvíce hlasů, dostane od naší redakce permanentku na první fotbalovou ligu.