Protože v minulém kole naši šachisté rozdrtili Tábor B v poměru 7:1, chtěli hosté tuto porážku odčinit a po velmi dramatickém boji se jim to nakonec povedlo.

Příbram – Tábor A 3:5

Na čtvrté desce vedl František Stluka černé kameny. Jeho soupeř ze zahájení udržoval poziční převahu, kterou se mu podařilo vystupňovat až k rozhodujícímu útoku na černého krále. Táborští se ujali vedení – 0:1.

Na páté šachovnici se bílými snažil o výhodu Petr Stluka. Černý měl ale dobře zorganizovanou obranu a vyrovnal hry. Partie pak byla dána za remízu – 0,5:1,5.

Na osmé šachovnici se černými kameny bránil Sladovník. Odvážně zahájil útok na královském křídle, ten ale nebyl dostatečně připravený a bílý měl poziční převahu. Pak se však bílý dopustil chyby a Sladovník využil příležitosti k zisku vyrovnávacího bodu – 1,5:1,5.

Na šesté desce nastoupil černými Karel Hlaváček. Po zahájení vznikla na šachovnici tak nepřehledná pozice, jakou naši hráči nepamatují. Bílý obětoval materiál, spousta figur byla na braní, nikdo se v tom nevyznal ani po partii. Šťastnější ruku měl nakonec bílý, když se hra vyjasnila, měl rozhodující materiální převahu a přivedl Táborské opět do vedení – 1,5:2,5.

Na třetí desce měl bílé Jiří Hlaváček. Ve strategické bitvě byl úspěšnější a získal po zahájení poziční převahu. Pak však připustil protiútok černého, v časové tísni se dopustil rozhodující chyby a Táborští zvýšili na 1,5:3,5.

Bojovnou partii sehrál bílými na první desce Trmal. Dlouho usiloval za nepříznivého celkového stavu o zisk výhody, která by mu umožnila zvítězit a snížit náskok soupeřů. Černý se ale dobře bránil a nerozhodný výsledek v koncovce udržel – 2:4.

Na druhé šachovnici se pokoušel černými o vyrovnání hry Pinc. Jeho soupeři se však stále dařilo udržovat výhodu, jíž před časovou kontrolou využil k zisku pěšce a převedení partie do věžové koncovky. Pincovi se pak v nesnadné koncovce nepodařilo udržet remízu a Táborští zvýšili 2:5.

Na sedmé desce bojoval bílými kameny Pechoč. Boj to byl dlouhý a složitý. V závěru získal Pechoč velkou materiální převahu, odrazil perfektně pokusy černého o protihru a snížil na závěrečných 3:5.

Sedmé kolo druhé české ligy se bude hrát 3. února. Příbramští šachisté v něm změří síly v Písku s družstvem tamního Sokola.