Příbram – České Budějovice 4:4

Na šesté desce nastoupil černými Strejc, který je znám svou důraznou a nekompromisní hrou. Po zahájení súspěchem vyrovnal hry a trochu nečekaně nabídl remízu. Bílý nabídku přijal – 0,5:0,5.

Na čtvrté desce vedl František Stluka černé kameny. Jeho soupeř ze zahájení udržoval poziční převahu, kterou se mu podařilo vystupňovat až krozhodujícímu útoku na černého krále. Naši protivníci se ujali vedení – 0,5:1,5.

Na sedmé desce bojoval bílými kameny Karel Hlaváček. Po zahájení získal poziční převahu, kterou stále zvětšoval, až rozbil pěšcový kryt černého krále. Černý se před těžkými materiálními ztrátami musel vzdát. Vyrovnáno 1,5:1,5.

Na osmé šachovnici se černými kameny bránil Sladovník. Stál sice o trochu hůře, ale dovedl využít příležitosti a ukořistit pěšce. Pak už bylo na bílém, aby se snažil o vyrovnání. Bílý nakonec koncovku dokázal udržet a remizoval – 2:2.

Na páté šachovnici se bílými snažil o výhodu Petr Stluka. Černý se celou partii bránil, ale při přechodu do koncovky se mu podařilo vyrovnat hry. Partie pak byla dána za remízu – 2,5:2,5.

Na třetí desce měl bílé Jiří Hlaváček. Zahájení nesehrál nejlépe a černý měl lepší postavení. Pak Hlaváček pozici zkomplikoval, černý se v zápletkách dopustil chyby a měl partii prohrát. Ale bílý zahrál v časové tísni nesprávně, výhodu ztratil a v partii nakonec podlehl.Budějovičtí se opět dostali do vedení na 2,5:3,5.

Na první šachovnici měl bílé Trmal. Vprůběhu boje měl jen malou poziční výhodu a většina hráčů počítala vtéto partii sremízou. Vkoncovce se ale Trmalovi podařilo využít zaváhání soupeře, pomocí pěkného taktického obratu zvítězit a vyrovnat tak stav zápasu na 3,5:3,5.

Na druhé šachovnici se pokoušel Pinc černými o vyrovnání hry. Jeho soupeři se však stále dařilo udržovat iniciativu a měl poziční výhodu. Partie pak přešla do koncovky, vníž se již vyhlídky obou hráčů vyrovnaly a byla na návrh bílého zaznamenána remíza. Tím skočil i celý zápas nerozhodně 4:4.

Jiří HLAVÁČEK