V 2. ČL bylo o dvou sestupujících před posledním kolem rozhodnuto – Praga Praha a Tábor B. Třetím sestupujícím mohla být ještě i ALVA Příbram, za předpokladu, že prohraje v posledním kole s Klatovy a všichni konkurenti budou úspěšní tj. Viktoria Žižkov vyhraje v Praze už s jistým vítězem skupiny Pankrácem B a současně vyhraje své utkání Plzeň a neprohrají České Budějovice. Zmíněná možnost hlodala v myslích příbramských hráčů, i když se zdála být nepravděpodobná.

Našim se ve hře vůbec nedařilo, vědomí důležitosti zápasu zanechalo na jejich výkonech velké stopy a s mladým celkem Klatov vysoko prohráli.

ALVA Příbram – Klatovy 2,5:5,5

Na osmé šachovnici se bránil černými Sladovník. V nevyjasněné pozici přehlédl soupeřovy taktické možnosti a Klatovy vedly – 0:1.

Na páté desce stál po zahájení Petr Stluka bílými o trochu lépe, ale pak neviděl ztrátu pěšce a navíc partie přešla do koncovky, v níž již nebyly šance na záchranu – 0:2.

Na třetí šachovnici měl bílé Jiří Hlaváček a chtěl vydobýt ze zahájení poziční výhodu. Jeho mladá soupeřka však vyšla ze zahájení s dobrou hrou. Hlaváček se dále snažil najít v pozici i to, co tam nebylo, dostal se do nevýhody a partii prohrál – 0:3. Mladé šachistky, kterých je v sestavě Klatov pět, jsou již opravdu dobré!

Na šesté desce se bránil černými Karel Hlaváček. Partie to byla velmi divoká, bílý obětoval dva pěšce za útok na černého krále, útok to asi nebyl korektní, ale bílý nakonec přece jen získal rozhodující materiál a další bod pro Klatovy – 0:4!

Na sedmé desce hrál tentokrát bílými Zeman. Černý obětoval materiál a pustil se do útoku. Zemanovi se ale podařilo útok odrazit a svou materiální převahu uplatnit 1:4.

Na první šachovnici bojoval bílými Trmal, dlouholetá opora Příbramských. Jeho soupeřkou byla mladá klatovská šachistka a česká reprezentantka, Čedíková. Po vyrovnaném průběhu v zahájení ukázal Trmal svou velikou zkušenost, získal výhodu a převedl partii do lepší koncovky. V koncovkách je pak opravdovým mistrem, převahu uplatnil a snížil na 2:4.

Na třetí desce se bránil černými František Stluka. Vyrovnat hry se mu úplně nepodařilo, bílý udržoval pořád poziční výhodu, kterou nakonec uplatnil v koncovce – 2:5.

Na druhé šachovnici se bránil černými Pinc a vzniklé pozice neměly daleko k vyrovnané hře. Partie přešla do věžové koncovky, která musela pak skončit remízou. Celkově tedy naši po nervózním výkonu podlehli 2,5:5,5.

Příbramákům pak nezbylo, než čekat na výsledky ostatních zápasů. Viktoria vyhrála, České Budějovice remizovaly – to byly špatné zprávy. Plzeň C ale také neunesla tíhu zápasu, s Táborem B prohrála a připojila se k sestupujícím. Příbram skočila devátá, v případě vítězství v posledním kole mohla obsadit čtvrté místo, stejně jako v minulém ročníku!

Konečné pořadí: 1. Pankrác B 25 b., 2. Plzeň-Letná 24, 3. Vyšehrad B 24 bodů, 4. Tábor A 15, 5. Klatovy 15, 6. Žižkov 15, 7. Písek 15, 8. Budějovice 15, 9. Příbram 14, 10. Plzeň C 12, 11. Tábor B 7, 12. Praga 4.