Pyrit Příbram – Šakal Kozolupy 4:4

Na páté desce stál Petr Stluka bílými o trochu lépe. Soupeř si nedal dostatečný pozor, dopustil se chyby, po které ztratil figuru a musel partii vzdát – 1:0 pro Příbram.

Na třetí šachovnici udržoval Jiří Hlaváček bílými po zahájení malou poziční výhodu. Stačil však jediný nepřesný tah a černý se chopil iniciativy. Bílý, ve snaze černého k ničemu významnějšímu nepustit, raději opakoval tahy a zajistil tím remízu. Příbram vedla 1,5:0,5.

Na čtvrté šachovnici se bránil černými František Stluka. Vytvořil těžko prorazitelnou hradbu černých pěšců a očekával, že to bílý, známý útočník, někde přežene. To se nestalo a partie přešla do vyrovnané koncovky, která skončila remízou – 2:1 pro Příbram.

Na druhé desce měl černé Pinc. Bílý usiloval o zisk výhody ze zahájení, ale Pincovi se dařilo s ním držet krok a k ničemu významnějšímu ho nepouštět. Pak přešla partie do koncovky, v níž měl Pinc dokonce o pěšce více, ale k výhře to nestačilo – remíza a 2,5:1,5 pro Příbram.

Na osmé šachovnici nastoupil černými Zeman. Rozehrál dobře zahájení a měl v dalším průběhu partie mírnou iniciativu. Pak přešla hra do koncovky, v níž již nebylo možné pomýšlet na výhru a partie skončila nevyhnutelnou remízou – 3:2.

Na první šachovnici startoval za Příbram bílými Trmal. V zahájení jeho protivník obětoval pěšce a měl za něj velkou iniciativu. Tu postupně ještě zesílil a prorazil útokem na bílého krále.Vyrovnáno 3:3.

Na sedmé desce bojoval bílými Sladovník. Zvolil málo aktivní výstavbu a černý sám převzal iniciativu. Když pak ani před časovou kontrolou bílý nepřitvrdil a nevyužil svých možností, černý vyhrál a Kozolupy už vedly – 3:4.

Na šesté desce měl černé Karel Hlaváček. Hrál jako obvykle aktivně a v partii se rozpoutal zajímavý boj. Ten pak vyvrcholil v oboustranné časové tísni před časovou kontrolou. V té době viseli hráči obou družstev očima na této poslední partii a sledovali boj se zatajeným dechem. Bílý neměl dost klidu, aby využil možností, které se mu v pozici nabízely a po skončení časové tísně mu na šachovnici zbyla prohraná pozice. Karel pak bez problémů vyhrál a upravil stav zápasu na 4:4.

Sedmé kolo budou naši hrát venku 25. ledna s béčkem družstva Plzeň I.