Pyrit Příbram - Písek 5:3

Na osmé šachovnici nastoupil černými Zeman. V poslední době hrál výborně a předvedl to i v zápase s Pískem. Ze zahájení vyšel Zeman s aktivní hrou a nepřipravené kombinační pokusy bílého vyvrátil. Bílý ztratil figuru a i celou partii. Příbram vedla 1:0.

Na první šachovnici startoval za Příbram bílými Trmal. V zahájení se černý bránil úspěšně a vyrovnal hry. V dalším průběhu přešla hra do koncovky, v níž měl Trmal malou výhodu. Černý se ale i dál bránil dobře a udržel nerozhodný výsledek – bylo to 1,5:0,5 pro Příbram.

Na páté desce stál Petr Stluka bílými po zahájení o trochu lépe. Soupeř se v nepohodlné pozici necítil dobře, dopustil se chyby a Petr ho hbitě potrestal. Naši zvýšili vedení již na 2,5: 0,5.

Na třetí šachovnici zvolil Jiří Hlaváček bílými neobvyklé zahájení, ale soupeře tím nezaskočil. Černý měl dobrou hru a usiloval o iniciativu. Jiří potom pozici zkonzolidoval a udržel vyrovnanou hru. Před časovou kontrolou partie skončila nerozhodně a Příbram udržela vedení – 3:1.

Na čtvrté šachovnici hrál František Stluka černými. Bílý měl po zahájení menší výhodu, kterou udržel až do koncovky. Františkovi se přesto podařilo obhájit nerozhodný výsledek a Příbram stále vedla – 3,5:1,5.

Na sedmé desce bojoval bílými Sladovník. Po zahájení se hry vyrovnaly a byl to spíše černý, kdo usiloval o získání poziční převahy. Pozice ale zůstala přesto vyrovnaná a partie skončila remízou – celkově stále vedla Příbram o dva body – 4:2.

Na šesté desce měl černé Karel Hlaváček. Ze zahájení vyšel s horší pozicí a přes komplikace, které v partii nastaly, vznikla koncovka výhodná pro bílého. Karlovi se v dalším průběhu nepodařilo partii udržet a Písečtí tím snížili na 4:3.

Na druhé desce měl černé Pinc. Po zahájení měl bílý nebezpečné útočné šance, ale Pinc útok odvrátil, získal pěšce a výborné vyhlídky na výhru. Po překonání časové tísně svou výhodu bezpečně uplatnil a upravil na konečných 5:3 pro Příbram.

Poslední kolo budou naši hrát 5. dubna v Českých Budějovicích s jejich A družstvem.