Pyrit Příbram – Úholičky
5,5:2,5

Nejprve skončila partie na osmé šachovnici, kde hrál černými Pechoč. Bílý zahájil vcelku dobře a pustil se do útoku na černého krále. Poněkud to ale přehnal, Pechoč mu sebral nejprve pěšce a potom ještě figuru. Tím útok bílého definitivně skončil a Příbramští vedli 1:0.

Na čtvrté šachovnici nastoupil černými Petr Stluka. Bílý zvolil proti němu originální, ale nevhodné zahájení. Petr nejprve vyrovnal hry, potom postupně soupeře přehrál a získal rozhodující materiální převahu. Po této partii, která se hrála jednoznačně „na jednu branku“ se ujali domácí vedení 2:0.

Na první desce startoval bílými František Stluka. Vznikla strategicky náročná pozice, v níž měli oba soupeři přibližně vyrovnané vyhlídky. To potvrdil i výsledek partie, která skončila remízou opakováním tahů. Příbram vedla 2,5:0,5.

Na sedmé šachovnici bojoval bílými figurami Zeman. Černý zvolil zahájení, v němž nastražil bílému léčku. Zeman se ale nechytil a černému zůstala horší pozice. Uplatnit výhodu nebylo ale snadné, bílý se dostal do časové tísně, dopustil se chyby a prohrál. Hosté snížili na 2,5:1,5.

Na druhé šachovnici se bránil černými figurami Jiří Hlaváček. Po zahájení vyrovnal hry a chystal průlom v centru. Bílý se naopak pustil do útoku na dámském křídle. Před časovou kontrolou se pozice v centru otevřela a Jiří získal pěšce a poziční výhodu. Partii pak zakončil taktickým obratem, který bílý přehlédl. Příbram zvýšila na 3,5:1,5.

Na páté desce hrál bílými Trmal. V zahájení přehlédl soupeřovu možnost a dostal se do horší pozice. Zkusil hru zkomplikovat obětí kvality a získal útočné šance. Nakonec se mu podařilo partii převést do dámské koncovky a remizovat věčným šachem. Celkově 4:2 pro Příbram.

Na třetí desce rozehrál Pinc bílými ortodoxní variantu dámského gambitu. Černý se ale v pozici orientoval dobře a s jistotou vyrovnal hry. Partie pak přešla do koncovky a skončila nerozhodně. Tím si již Příbramští zajistili vedením 4,5:2,5 vítězství v zápase.

Nejdéle hrál na šesté šachovnici černými Karel Hlaváček. V zahájení se dopustil chyby a ztratil pěšce. Ve vzniklé koncovce se ale bílý orientoval špatně, pěšce neudržel a tah po tahu stál hůře a hůře. Karel hrál naopak výborně a měl nakonec o tři pěšce více. Bílý se musel vzdát a zápas skončil vítězstvím Příbrami 5,5: 2,5.

V čtvrtém kole jedou naši 29. 11. k zápasu se Sokolem Hostivice.