Pyrit Příbram – Říčany C
6,5:1,5

Na osmé šachovnici si připsal bod pro domácí Pechoč, jehož soupeř se nedostavil – 1:0.

Na sedmé desce nastoupil bílými Soukal. Byl to jeho první start v tomto ročníku. Po opatrnějším začátku vznikla na šachovnici zápletka, kterou Soukalův soupeř chybně propočetl a ztratil figuru i celou partii. Příbram se ujala vedení 2:0.

Na čtvrté šachovnici se bránil černými Trmal. Bezpečně vyrovnal hry a měl pak menší výhodu v koncovce. Bílý si dal za úkol dosáhnout nerozhodného výsledku, a tak Trmala bombardoval nabídkami remízy. Trmal odmítl, ale jeho výhoda k výhře nakonec nestačila a jeho protivník dosáhl vysněné dělby bodu 2,5:0,5.

Na šesté šachovnici se bránil černými Zeman. Jeho soupeřka se pustila do aktivní hry a měla nebezpečné útočné šance na královském křídle. Zeman se ostré hře nevyhýbá, a tak se na šachovnici pěkně „jiskřilo“. Pak se Zeman přepočítal, chybně obětoval figuru a bílá v zajímavé partii zvítězila a snížila na 2,5:1,5.

Na páté šachovnici vedl bílé figury Karel Hlaváček. Zvolil méně obvyklé zahájení a plánoval útočit na černého krále. Černý nevyužil všech svých obranných možností a dostal se pod zničující útok. Karel zvítězil a oslavil tím zároveň své narozeniny – 3,5:1,5.

Na druhé desce se bránil černými Jiří Hlaváček. Bílý hrál bez respektu, obětoval v zahájení pěšce a kvalitu za nebezpečné útočné šance. Jiří se snažil dotěrné bílé figury zatlačit a získat protihru. Podařilo se to, bílý útok uvízl ve slepé uličce a před časovou kontrolou měl již rozhodující protiútok černý. Bílý se před matem vzdal a stav 4,5:1,5 znamenal již vítězství domácích.

Na první šachovnici rozehrál František Stluka bílými ostrou variantu královské indické hry. Stál pořád lépe a udržoval si převahu pěšce. Černý nedokázal najít dostatečnou protihru a v koncovce podlehl – 5,5: 1,5. Za zmínku stojí, že černé figury vedl Milan Petras, který byl členem velmi úspěšného družstva Příbrami, které se dokázalo probojovat v sezóně 1982/83 až do nejvyšší československé šachové soutěže družstev.

Na třetí šachovnici měl bílé Petr Stluka. Soupeř se černými bránil a opakovaně nabízel Petrovi, ze kterého měl velké obavy, remízu. Petr odmítl a nakonec pozici dokázal zesílit natolik, že se mu podařilo prorazit útokem na královském křídle a zakončit partii pěknými taktickými obraty. Remízová taktika tedy nevyšla a Říčany odešly poraženy 6,5:1,5.

Sedmé kolo budou naši hrát 24. ledna v Kralupech.