Kralupy B – Pyrit Příbram
1:7

Na osmé desce tentokrát startoval za Příbram Štufka, ale měl trochu smůlu – vyhrál kontumačně, protože Kralupy osmou šachovnici neobsadily.

Na sedmé šachovnici měl černé Pechoč. Bílý zahrál zahájení podivně a černý získal iniciativu. Pak bílý obětoval nesprávně figuru, ale útok za ni nezískal, naopak, Pechoč zahájil rozhodující protiútok a korunoval ho matem. Příbram vedla 2:0.

Na třetí desce se bránil černými Pinc. Po zahájení byly hry vyrovnané. Pak se dopustil bílý chyby a Pinc dobyl taktickým obratem materiál a snadno zvítězil – 3:0 pro Příbram.

Na druhé šachovnici měl bílé Jiří Hlaváček. Po nepřesnostech černého v zahájení vznikla neobvyklá pozice s výhodou bílého. Černý se mohl ještě bránit, udělal ale hrubou chybu a prohrál ihned – 4:0 pro Příbram.

Na šesté desce nastoupil bílými Karel Hlaváček. Černý zahrál zahájení nesprávně a dostal se do poziční nevýhody. To mělo za následek, že bílý útok na královském křídle byl rychlejší než protiútok černého na křídle dámském. Karel útokem na krále prorazil a zvýšil již na 5:0 pro Pyrit.

Na páté šachovnici hrál černými Trmal. Bez problémů vyrovnal hry a převzal iniciativu. Partie pak přešla do koncovky, v níž měl Trmal už velkou výhodu a bezpečně ji uplatnil k výhře. Příbramští tím zvýšili na 6:0.

Na čtvrté šachovnici měl bílé Petr Stluka a udržoval po zahájení prostorovou výhodu. Černý se nechtěl pasivně bránit a obětoval figuru za nebezpečnou protihru. Petr ale dokázal útočné pokusy černého odrazit a vzniklou koncovku přesvědčivě vyhrál. Už 7:0 pro Příbram!

Na první desce se bránil černými František Stluka. Bílý stál o trochu lépe a nabídl před časovou kontrolou remízu. František plánoval výměnami figur přejít do lepší koncovky a remízu odmítl. Určitě přitom pomýšlel také na „udělení kanára“ Kralupům. Pak se pozice otevřela a hra hodně přiostřila. Oba unavení soupeři začali hrát nepřesně. Poslední chybu udělal František, když zapomněl ustoupit napadenou dámou. Kralupy tak zaznamenaly čestný úspěch – 1:7.

Osmé kolo budoupříbramští šachistéhrát 7. února v 10 hodin v DDM v Příbrami proti družstvu Jawa Brodce.