Mladí šachisté se utkali v turnaji týmů i jednotlivců

Jince – Šachový oddíl Jince uspořádal již tradičně velmi pěkný turnaj pro šachové naděje. Byl velmi napínavý a vyrovnaný a o celkovém pořadí se rozhodovalo až v poslední sadě partií. Pozvání přijali i hosté z Ruska, a tak byl turnaj mezinárodní.

1.2.2011

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Filip Mach

V posledním kole hráli na první šachovnici oddíloví kolegové Michal Bodický a Honza Hochman. Pro oba by vítězství znamenalo celkové zlato, ale kluci se dobře znají a jiný výsledek než remíza je velmi vzácný. A nebylo to jinak ani tentokrát. Takže museli čekat na výsledek druhé šachovnice.

Zde bojoval největší favorit turnaje a průběžně druhý jinecký Jirka Zadina s o dva roky mladším a o 224 bodů níže postaveným Fandou Sentenským. „Zápas se dohrával těsně na časový limit a byl to velice napínavý boj. Kluci to dotáhli až do pěšcové koncovky, kde je Fanda hodně jistý. Jirka ale také není žádné ořezávátko, a tak i přes časovou tíseň to byl stále urputný boj. Nakonec si lepší pozici připravil Fanda, prosadil se do dámy o tah dříve a zápas rozhodl. Jirku to stálo zlato a nakonec i místo na stupních vítězů,“ komentoval rozhodující partii turnaje František Sentenský starší.

Celkové pořadí: 1. Bodický 6 b., 2. Hochman 5,5 b., 3. Sentenský 5,5 b. (vš. Pyrit Pb.), 4. J. Zadina, T. Zadina (oba Jince), Martin Polák a Jirka Soukup (oba Pyrit Pb.) 5 bodů.

V jednotlivých kategoriích vyhrávali jen hráči Pyritu: do 10 let Vojta Kovařík, do 12 let Martin Polák, do 14 let Johan Králík a do 16 let Michal Bodický.

V Jincích proběhlo i Krajské kolo v šachu žákovských družstev. Prvenství a postup získal jasně Pyrit Příbram ve složení Michal Bodický, Jan Hochman, František Sentenský, Filip Balek a Jiří Soukup. V turnaji postupně porazili Sedlčany 4:1, Řevnice C 4:1 a Jince 4,5:0,5.

FRANTIŠEK SENTENSKÝ

1.2.2011 VSTUP DO DISKUSE

Netradičně přímo při závodě volili účastníci Trailmaniacs.
3

OBRAZEM: Volby na běžeckém závodě na Příbramsku

Příbram o svém vítězství nad Ústím rozhodla čtyřmi góly během patnácti minut

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

Bernard Plavec: Sport pro mě býval sprosté slovo

Dobříš – Sport mu dlouhou dobu nic neříkal, ale pak objevil kouzlo Muay Thai, kterému je nyní schopen obětovat naprosto cokoliv. Nejen o tom mluvil v rozhovoru Bernard Plavec.