„Do Říčan jsme určitě nejeli jako favorité. I když jsme byli posíleni o letošní mistryni ČR do 10 let Magdalenu Kořenovou z Bohemians, byli jsme nasazeni až jako desátí z rekordních devatenácti týmů, které se přeboru zúčastnily,“ líčil ambice příbramského družstva František Stluka.

Tým Pyritu byl vyrovnaný a nikdo nezískal méně než 50 % možných bodů. Dokonce se dá říct, že v několika partiích měli smůlu. Naštěstí to nebyly partie, které by rozhodly o výsledku utkání, ale pouze korigovaly celkové skóre jednotlivých zápasů.

„Výborně hrál na první šachovnici Filip Balek a jeho zisk 4,5 bodu ze 7 partií při průměrném ELO soupeřů 1324 hovoří za vše,“ pochválil jej Stluka.
Na druhé šachovnici získala Majda Kořenová 4 body a v důležitých zápasech Příbram podržela. Škoda jen dvou partií, kdy ve vyhraných pozicích ztratila koncentraci a prohrála.

Jirka Soukup odvedl na třetí šachovnici solidní výkon, získal 4,5 bodu a konečně se mu podařilo získat 3. VT, která mu už několikrát unikla o malý kousek. Kdyby nepřehlédl jednotahový mat v partii s Českým Brodem, mohl být výsledek ještě lepší.

Martin Polák na čtvrté šachovnici získal 3 body. I on pokazil dvě vyhrané partie nepozorností. Ovšem vytáhl se vítězstvím nad Michalem Pastrnkem (ELO 1322).

Na páté šachovnici se střídali Honzové Sentenský a Chvalník. Oba získali 2 body ze 4 partií. Oba bodovali v důležitých chvílích a celkově nezklamali.
Dobře si vedl i Vojta Kovařík na šesté šachovnici. Prohrál jen se silnějšími soupeři a získal 4 body.

Vítězem krajského přeboru se staly Říčany a stříbrná byla Vlašim. Škoda, že na mistrovství ČR postupují jen první dva týmy.