Akci pořádal DDM Příbram ve spolupráci a Okresní radou Asociace školních sportovních klubů Příbram. Jako hlavní rozhodčí se o zdárný průběh staral František Stluka ze Šachového oddílu Alva PB Příbram.
V kategorii mladších žáků (1. – 5. třída) zvítězilo áčko Základní školy a Mateřské školy Jince (ŽS Jince) se ziskem 16 bodů (skóre 19 bodů). Hrálo ve složení: Jiří Zadina, Petr Fencl, Michal Karmazín a Michael Zadina.
Na 2. místě skončila ZŠ Jiráskovy sady Příbram (Jan Hochman, Michal Bodický, Martin Řezáč, Martin Kubát a Matěj Pajma, 13 bodů, skóre 15,5), na 3. příčce byla ZŠ Milín (2; 7) a na 4. ZŠ Jince B (2; 6,5).
V soutěži starších žáků slavila úspěch opět ZŠ Jince s nečekaně velkým náskokem. O zisk 12 bodů za družstvo a 14,5 bodu za jednotlivé partie se nejvíce zasloužili vítězstvím ve všech čtyřech partiích Petr Fencl a Michael Zadina. Jiří Zadina na 1. šachovnici dovolil pouze jednomu soupeři remízu a Michal Karmazín ztratil jeden bod.
Napínavý boj byl naopak o další místa. Stříbrnou příčku obsadila ZŠ Chlum A (Roman Čiko, Petr Šťovíček, David Červenka a Zdeněk Malenda, 7 bodů) a bronzovou se 6 body ZŠ Jiráskovy sady, čtvrtá skončila ZŠ Milín a páté béčko Chlumu.
Krajské kolo se uskuteční 13. prosince v Kulturním domě v Neratovicích. Právo reprezentovat okres Příbram si vybojovaly v mladších žácích ZŠ Jince a ZŠ Jiráskovy sady, ve starších ZŠ Jince a ZŠ Chlum u Sedlčan.