Amasoma – PV Praha 1:0

Úvodní zápas na hřišti v Příbrami měli plně v moci oba nadhazovači. „Jak náš Eman Bajer, tak i jejich nadhazovač udrželi pálkaře bez bodu a rozhodl až tie–break,“ popsal první zápas semifinále příbramský Pavel Dudaščík.
V rozhodující hře je hned obsazena druhá meta. Příbramáci toho využili prakticky okamžitě. „Jejich nadhazovač hodil dvakrát míč tak, že jej catcher nechytil a tak jsme měli další metu zdarma, pak už stačil jen chytrý odpal,“ řekl Dudaščík.
V Praze tak Příbramákům stačila k postupu do finále už jen jedna výhra.

PV Praha – Amasoma 5:4

Hned v prvním nedělním duelu se začal finálový sen Příbramáků naplňovat. Vedli 3:1, ale stačila jedna směna a vše bylo jinak. „Nejdříve snížili a pak se jim povedl neuvěřitelný odpal až do lidí. Měli přitom obsazené dvě mety, takže otočili skóre na 5:3,“ litoval Dudaščík. Příbramští softbalisté pak už stačili jen snížit.

PV Praha – Amasoma 2:1

Rozhodlo se tedy v posledním třetím duelu. Bohužel, ne tak úplně na hřišti. „Poslali nám tam nejhorší rozhodčí ligy. Když uznají jejich špatné rozhodování i hráči soupeře, tak to o něčem svědčí,“ postěžoval si příbramský hráč. Právě on mohl posunout Amasomu k boji o postup do 1. ligy. „Po svém odpalu jsem doběhl až na třetí metu, takže jsme hráli ulejvku, aby soupeř šel po pálkaři a já mohl doběhnout pro druhý bod. Jenomže rozhodčí po mém doběhu a jasném bodu ukázali aut i mě,“ rozčiloval se Dudaščík.
Pravdou však je, že už předtím měli příbramští hráči možnost bodovat, když měli třikrát plně obsazené mety.
V sobotu tak Amasoma nastoupí v Neratovicích proti MFF k sérii o bronz. Poslední zápas sezony absolvují v neděli na svém hřišti. „Přestože jsme zklamaní, utkání o třetí místo pro nás bude prestižní. Kdybychom dokázali sérii vyhrát, skončili bychom na vůbec nejlepším místě v historii klubu,“ připomněl Dudaščík. Loni skončili softbalisté čtvrtí.

Druhé semifinále rozhodl ve dvou zápasech suverén základní části Kunovice, když přešel přes MFF Neratovice po výsledcích 9:8 a 8:1.