Mistrovství ČR se uskutečnilo s mezinárodní účastí, kromě čtyř nejlepších týmů z České republiky se jej zúčastnily i dva týmy z Ruska.

Favorit z českých družstev byl jasný - Gymnastický klub Vítkovice, který se na posledním ME v roce 2006 umístil na 6.místě.

Soutěž začali senioři na akrobacii, kde získali známku 6,65. Jako druhé nářadí byla trampolínka. Na trampolínce byl trochu strach z jednoho dvojného salta, protože jedna závodnice skočila v pátečním rozcvičení dvojné salto tzv. „na hlavu“, ale v závodě to zvládla na jedničku. Výsledná známka byla opět 6,65. Poslední chyběla pohybová skladba. Na pohybové skladbě získali příbramští senioři druhou nejlepší známku dne 7,40 a s celkovým ziskem 20,70 bodu se umístili na krásném třetím místě, které zajistilo postup na ME Teamgym 2008.

Pořadí: 1. RGFUK /Rusko/ 22,45 bodu
2. Gymnastický klub Vítkovice 22,35 bodu
3. TJ Sokol Příbram 20,70 bodu
4. Sportovní klub Univerzity Palackého Olomouc 19,25 bodu
5. TJ Pozemstav Prostějov 19,15 bodu
6. Volgograd LUXOR /Rusko/ 17,20 bodu.

Družstvo Sokola Příbram svými výkony všechny velice překvapilo a po Vítkovicích je druhým nejlepším družstvem v republice. Radost z postupu na ME nikdo nezakrýval, nebylo to ani možné. Proto dlouhá cesta domů z daleké Ostravy probíhala vesele a rychle.

Družstvo závodilo ve složení: Dominika a Karolína Jíchovy, Jiří a Václav Kotlanové, Aneta Procházková, Michaela Flaxová, Veronika Klinderová, Hana Novotná, Tomáš Ježek, Ondřej Štěrba, Jiří Trávníček a Pavel Fíla.

Vybojovat si postup a účast na Mistrovství Evropy, to byl cíl družstva. Nyní čeká družstvo příprava tréninkového plánu a plné zapojení od všech členů a trenérů. Přejeme, aby se na Mistrovství Evropy dobře připravovali a dobře reprezentovali, nejen Sokol Příbram a Českou republiku, ale i město Příbram a svého sponzora.

Na Mistrovství České republiky v Teamgymu bojovalo také družstvo Sokola Příbram kategorie junior II do 16 let. I když závodníci předvedli velmi dobré výkony, k umístění na bedně to nestačilo. Z osmi družstev skončili na 7. místě. Účast pro ně byla školou a velkou motivací k dalšímu zapojení v tréninku na závody.

Družstvo závodilo ve složení: Marcela Makovcová, Daniela Beerová, Pavlínka Svobodová, Diana Lévová, Monika Kubalová, Denisa Jonáková, Vítek Havelka, Jan Šindelář, Ondřej Vaner, Richard Kolín a Matouš Havrlík.

Přípravě a tréninku týmů se věnují: Blanka Chrastinová, Hana Novotná, Lucie Váchová, Jiří Češka a František Beran.

(v tištěném Deníku vyjde tento článek ve středu 30. dubna)