Včera se utkala devatenáctka družstev. Ta byla rozlosována do čtyř skupin, v nichž se utkala systémem každý s každým. Do dalších bojů pak postoupily vždy tři nejlepší týmy z každé skupiny.

Pořádající Příbram vyslala do boje o republikový titul hned tři družstva - THC Voloupej, THC Stiga game a Dream team.

Tým Voloupej je už dvojnásobným mistrem republiky v řadě, a tak chtěl dosáhnout na domácí půdě zlatého hattricku. A nakonec se mu to podařilo. Celým turnajem prošel bez ztráty bodu. Ve finále pak nastoupili proti THC Třinec, ale ani ten jízdu Příbramáků nezastavil. Domácí tým už po třetím kole vedl o devět bodů a v závěrečných deseti zápasech mu tak stačilo získat jen dva body. Sérii však nevypustil a nakonec zvítězil 17:8.

V neděli dopoledne proběhla soutěž veteránů, žen a juniorů. Také zde měla Příbram několik ambicí na medaile a nakonec jednu z nich i naplnila, když v kategorii žen došla až do finále Magda Malá. Ve finálové sérii, která se protáhla na nejdelší možný počet zápasů však podlehla Vargové z Českých Budějovic.

Mezi veterány a juniory se domácí barvy na stupně vítězů neprobojovaly. Mezi nadějemi vyhrál suverénně Petr Tměj ze Svitav, v nejdelším možném finále veteránů slavil v prodloužení rozhodujícího zápasu vítězství Petr Turoň z Třince.

Výsledky MČR

Družstva

Finále: Voloupej Příbram - THC Třinec 17:8 (4:1, 3:2, 5:0, 3:2, 2:3). O 3. místo: Big band Praha - Žabka A 16:9.

THC Voloupej Příbram: Miroslav Hubáček ml., Jakub Sládek, Michal Hvižď, Leoš Hvižď ml., Josef Kůrka.

Junioři

Finále: Petr Tměj (Svitavy) - Matěj Ležík (Hr. Králové) 6:2, 8:1, 4:3. Sérii o 3. místo vyhrál Miroslav Hubáček (Příbram).

Ženy

Finále: Marie Vargová (ČB) - Magda Malá (Příbram) 8:4, 5:4, 4:5pp, 2:3 a 5:2. Sérii o 3. místo vyhrála Aneta Jackowská (ČB).

Veteráni

Finále: Petr Turoň (Třinec) - Pavel Plešák (Expand Plzeň) 3:4, 6:3, 5:2, 2:3 a 5:4pp. Sérii o 3. místo vyhrál Václav Pikl (Exp. Plzeň).