Žákyně ZŠ 28. října Příbram Soňa Andělová, Anička Blehová, Petra Pajmová, Anetka Trojanová, Karolínka Ševčíková, Kačka Ševčíková a Natálka Štíchová se v sobotu zúčastnily republikového finále Poháru Asociace školních sportovních klubů České republiky soutěže TeamGymu v Chropyni u Kroměříže.

Svojí účastí tak v kategorii žákyň do 11 let reprezentovaly nejenom naši školu, ale i město Příbram a Středočeský kraj. Žákyně se několik měsíců připravovaly v Sokole Příbram pod vedením zkušených trenérů, zejména B. Chrastinové a F. Berana. Protože soutěž začínala v 8 hodin ráno a měli jsme před sebou několik hodin jízdy, odjížděli jsme od školy již ve 4 hodiny ráno.

Závody TeamGymu jsou velmi náročné. Děvčata musí zvládnout pohybovou skladbu na koberci, akrobatické řady, ve kterých mají zařazeny přemety vpřed, rondáty, fliky i salta a na trampolínce již velmi náročná salta skrčmo i schylmo a přemet přes bednu.

I když nám přeskok nevyšel tak, jak bychom si představovali, děvčata opravdu téměř bezchybně zvládla ostatní discipliny. Konkurenčními školami se pro ně stala již závody ostřílená družstva ze ZŠ Chropyně, Frýdku Místku, Třebíče, Slavkova a dvě družstva z Opavy.

Soutěže v TeamGymu jsme se zúčastnili sice poprvé a pravděpodobně jsme byli jedním z nejmladších družstev, ale děvčata byla připravená opravdu zabojovat a stanout alespoň na některém stupínku vítězů. Velkým překvapením pro ně bylo, když při vyhlašování výsledků vletěli do sportovní haly čerti. Ale přišel i Mikuláš s andělem, takže vyhlašování mohlo pokračovat.

Bodové výsledky děvčat byly téměř perfektní a svými výkony si vybojovala skvělé druhé místo. Domů si přivezly krásné stříbrné medaile. Na první ZŠ Chropyni ztratily pouhých 0,25 bodů. Třetí byla ZŠ z Frýdku Místku.

JAROSLAVA MUDROVÁ