Mládežnický tenis v TC Vitality Březnice v letošním roce znovu potvrdil, že kvalitní trenérská práce, nadšení dětí a obětavost rodičů přináší úspěch.

Poprvé v pětileté historii reprezentovalo tento klub rekordních pět družstev mládeže v kategoriích minitenisu, babytenisu, mladšího žactva a staršího žactva. Tato skutečnost umožnila více než polovině ze 40 mladých tenistů si zahrát svůj první opravdový tenisový zápas.

Největší radost udělalo družstvo minitenisu (6 a 7letí), které ve složení Jakub Ureš, Adam Veselý, Jan Kubát a Antonín Boltnár skončilo na 2. místě ve Středočeském kraji a pouze jeden prohraný zápas jim zabránil k postupu na Mistrovství ČR družstev. Toto družstvo dokázalo malý „tenisový zázrak“, když v boji o postup do krajského finále porazilo předloňské mistry republiky TK Neridé.

Uspěchy březnických tenisových mládežníků, nejen těch nejmenších, jsou velkou odměnou pro obětavé rodiče a tenisové trenéry, kteří se pravidelně věnují více než 90 dětem ve stále se rozrůstající tenisové škole.

Klub si pochvaluje spolupráci s městským úřadem v Březnici a věří, že i v dalších letech bude tato spolupráce pokračovat a radnice sport bude dál podporovat.

JIŘÍ VESELÝ