V prvním kole Veselý, který nyní hájí barvy Prostějova, hladce vyhrál 6:0 a 6:1, ve třetím kole mu soupeř ve druhém setu vzdal. Od čtvrtfinále už jej čekaly jen třísetové bitvy. Všechny vítězné.

Do finále se podíval i ve čtyřhře, kde s oddílovým kolegou Rumlerem podlehli dvojici Vrňák–Hanzlík 4:6, 2:6.

Jiří Veselý od svých dvanácti let každoročně reprezentuje ČR na všech evropských a světových mistrovstvích juniorů. V minulosti získal titul mistra Evropy a vicemistra světa.

O jeho sportovní úspěch se zasloužily především mateřský klub TC Vitality Březnice (tréninkové středisko mládeže) a současný klub TK Agrofert Prostějov (středisko vrcholového sportu).

Výsledky Pardubické juniorky 2009
Čtvrtfinále: Rumler (Prostějov) – Strnad (Neridé) 6:3, 0:6, 7:6, Bulant (Jihlava) – T. Prokop (MJ–tenis) 4:6, 5:7, Veselý – Vrňák (ČLTK) 7:6, 2:6, 7:6, Kozelský (Prostějov) – Liška (ČLTK) 6:4, 6:1.
Semifinále: Rumler – T. Prokop 6:3, 2:6, 7:6, Veselý – Kozelský 3:6, 6:4, 6:3.
Finále: Veselý – Rumler 6:2, 2:6, 6:3.

Na Pardubické juniorce se představila také bohutínská děvčata Jana Matoušková a Radka Baštářová. Obě svou cestu dvouhrou ukončily shodně ve druhém kole. Matoušková podlehla ostravské Hejlové 2:6, 4:6 a Baštářová nestačila na Fabíkovou (MJ–Tenis) 5:7, 1:6.

Ve čtyřhře došly do čtvrtfinále, kde se jejich přemožitelkami staly pozdější mistryně republiky prostějovské hráčky Borecká a Kubičíková.