Jen pár dní uplynulo od chvíle, co společně s Britem Oliverem Goldingem zvedali ruce nad hlavu po vítězství ve finále čtyřhry.

„Jsou to výjimečné pocity, protože to byla historicky první olympiáda juniorů, je to mimořádný turnaj. Nedá se hrát každý týden, takže to je něco úžasného,“ vyprávěl Veselý, reprezentant klubu TK Agrofert Prostějov.

Rodák z Příbrami, který strávil v mládí deset let v Německu se svým otcem, tenisovým trenérem, se drží v elitní desítce světového žebříčku juniorů a má velké předpoklady stát se elitním světovým hráčem.

„Je to jeden z mých největších úspěchů dosavadní kariéry. Doufám, že na tento výsledek dokážu navázat i ve dvouhře,“ řekl Veselý, který musel nejprve v Singapuru překousnout vypadnutí ve druhém kole dvouhry, když nestačil na Kolumbijce Gomeze.

„Určitě jsem tam jel s vyššími ambicemi. Chtěl jsem ve dvouhře uhrát medaili, protože jsem tam jel jako šestý hráč světa. Bohužel se to nepodařilo, ale já doufám, že tato čtyřhra mě nakopne k tomu, aby ty výsledky byly ve dvouhře ještě lepší,“ prohlásil Veselý, který si se svým britským parťákem spravil chuť ve čtyřhře.

Ve finále smetli Rusy

Po prvním zápase, který rozhodoval až supertiebreak, se česko-britský pár rozehrál ke skvělým výkonům.

„První kolo bylo nejtěžší, protože jsme hráli spolu s Oliverem poprvé. Pak jsme ale hráli zápas co zápas lépe a finále jsme hráli úplně neskutečně,“ popisoval Veselý cestu deblovým turnajem. Ve finále si Veselý s Goldingem poradili s ruským párem Baluda – Birjukov hladce 6:3 a 6:1.

Olympijskou atmosféru si Veselý velmi užíval. „Nikdy jsem nic podobného nezažil. Byli jsme tam jako tým, chodili jsme se navzájem povzbuzovat a musím říct, že to bylo něco úžasného,“ prohlásil Veselý, který se doma moc neohřeje.

Už ve středu odletěl do Kanady na přípravný turnaj na beton a potom na juniorské US Open. "Samozřejmě bych chtěl navázat na tento úspěch i v Americe a doufám, že se mi podaří skončit tento rok jako světová jednička,“ prozradil Veselý svoje ambice na juniorském tenisovém okruhu.

„Potřeboval bych ale tenhle rok vyhrát ještě jeden turnaj. Kdyby se podařilo vyhrát na US Open, nebo se aspoň dostat do finále, tak by to byl určitě skvělý posun,“ říká hráč, který loni vyhrál Pardubickou juniorku a letos proráží i na turnajích mužů.

Má například skalp daviscupového reprezentanta Lukáše Dlouhého, kterého porazil 6:3 a 6:0. Nehrál špatně ani na ostravském challengeru, kde vzal set Argentinci Brzezickimu. „To byl hezký výsledek porazit Lukáše, který byl před třemi lety ve světové stovce. To mi udělalo radost. V Ostravě jsem prohrál se sto sedmdesátým hráčem na světě, takže myslím, že když budu na sobě tvrdě pracovat, tak se tam brzo taky dostanu,“ říká sedmnáctiletý mladík, který zatím přemýšlí, kam uložit zlatý kov z olympiády v Singapuru.

„Zatím nevím, kam si medaili dám. Schovám si ji ale určitě na nějaké výjimečné místo a budu na to vzpomínat celý život,“ usmíval se tenista, který má neskromné plány nejen pro letošní rok. „Jednou bych chtěl být mezi nejlepšími hráči světa. Do pětky a výš,“ pousmál se momentálně největší talent českého tenisu.

MIROSLAV MAZAL