Jak proběhlo tvé přivítání a aklimatizace do týmu?
Vše proběhlo celkem v klidu. Začátek byl těžký, hlavně kvůli jazykové bariéře. Nemluvil jsem německy, jen anglicky a částečně italsky. Ale musím říct, že jsem byl přijat velmi vřele, a to jak spoluhráči, tak vedením i fanoušky.

Jak velký byl skok z české Extraligy do německé Bundesligy?
Pro mně to byl skok obrovský, protože jsem byl po zranění achillovy šlachy. Takže jsem byl čtyři měsíce bez tréninku. Začal jsem vlastně až letní přípravou v Příbrami. Chtěl bych poděkovat Honzovi Svobodovi a Romanu Ostrýžovi, že mně dokázali připravit na testy, které jsem tu musel podstoupit a které jsem díky jejich tréninku zvládnul, a tím byl přijat do týmu Generali-Haching.

Dokázal bys porovnat českou a německou nejvyšší soutěž?
Bundesliga je kvalitnější než Extraliga. Je to dáno finančními prostředky, kterými kluby disponují. Je tu dle mého názoru lepší zázemí pro trénink a regeneraci, ale taky větší dřina. V našem týmu je nepsané pravidlo – makáš na 100%, ok, nemakáš, jdi domů. A zabírá to… :)

Jsi spokojený?
Se svým působením jsem spokojen. Šel jsem do Německa s vědomím, že budu mít pozici druhého univerzála. A myslím, že se mi daří. Pomalu šlapu Markovi Liefkemu na paty a začínám dostávat víc a víc šancí. A když hraji, tak se mé statistiky pohybují nad padesáti procenty úspěšnosti. Takže jsem spokojen. Asi bych zatím nic neměnil.

V základní části jste skončili druzí, je to očekávané umístění nebo předčilo plány?
Cíle byly janě vytýčené. Vyhrát německý pohár i ligu. Takže je to očekávané umístění po základní části.

Co říkáš suverénnosti prvního Friedrichshafenu, který vyhrál základní část bez jediné prohry? Dají se porazit?
Fvb je skvělý tým, vedený trenérem Moculescem, se skvělou organizací hry a dirigentem Lukášem Ticháčkem. Ale porazit se dají.

V Čechách už play off běží. A daří se v něm Příbrami. Sleduješ jejich výsledky?
Samozřejmě, že sleduji a moc klukům gratuluji k obrovskému úspěchu.

Viděl jsi letos nějaký jejich zápas?
Byl jsem se podívat na utkání proti ČZU.

Jak často se dostaneš domů?
V Čechách jsem byl pouzě třikrát. Poprvé v listopadu právě na utkání proti Praze, pak na Silvestra a naposledy na začátku března, kdy mi po finále německého poháru dal trenér tři dny volna. Jinak se do Čech nedostanu, protože téninkové tempo je vražedné. I na Štědrý den jsme trénovali… :)

A jak často máš návštěvy ty v Německu?
Kamarádi za mnou jezdí celkem často. Pravidelně jednou za měsíc tu přivítám návštěvu :) Maminka se sestrou tu byly pouze jednou, právě na Vánoce, ale už plánujeme další návštěvu.

Jak trávíš volný čas mezi tréninky a zápasy?
Volný čas trávím regenerací, psaním mailů, hovory na skypu a také chozením do školy, respektive na lekce německého jazyka.

Přemýšlíš už o své budoucnosti? Zůstaneš v Hachingu?
Zatím se soustředím na play off. Chceme vyhrát titul, takže to je priorita. A vzdálenější budoucnost: Chtěl bych v Hachingu ještě pár sezon zůstat a hrát Bundesligu. Jsem tu spokojený. Jak po finanční stránce, tak po té lidské. Máme skvělý tým, pět hráčů ze základní šestky je v německém národním týmu, je tu skvělá parta a výborný trenér. Takže, když budu v pořádku po zdravotní stránce a všechno půjde podle mých představ, tak bych určitě chtěl zůstat tady.

Uvažoval jsi o reprezentaci?
Na reprezentaci nemyslím. Národní tým disponuje mnohem lepšími hráči, než jsem já.