Každý den absolvovali jezdci bodované sekce celkem třikrát, přičemž v neděli se jely soutěžní úseky v opačném směru, než v sobotu.

Největší díl bodů si v kategorii Elite z Ouběnic odvezli největší favorité na letošní mistrovský titul - Jiří Svoboda a obhájce mistrovského titul Martin Křoustek.
V sobotu vyhrál Svoboda, v neděli si prvenství vybojoval Martin Křoustek, který v Ouběnicích uspěl i přesto, že po oba dny startoval s poraněnou rukou.

Za oběma nejlepšími jezdci je poměrně velká výkonostní mezera. Jen na některých bodovaných úsecích se ke Svobodovi s Křoustek přiblížili Jiří Fikejz a Lukáš Petráček.

Závody, které se konaly za pěkného počasí, sledovaly asi čtyři stovky diváků. „Startovalo u nás zatím nejvíce jezdců ze všech letošních mistrovských závodů v trialu. Trať se líbila jak jezdcům, tak i divákům. Myslím si, že proti loňsku se nám závody ještě více povedly a to jak po organizační, tak i po sportovní stránce. Příští rok chceme mistrovství České republiky v trialu pořádat opět,“ zhodnotil víkendové závody Na Kocábě v Ouběnicích ředitel soutěže Jakub Mácha.

Sobota 13.6.2009
Kategorie Elite:

1. Jiří Svoboda, Beta
2. Martin Křoustek, Beta
3. Jiří Fikejz, Sherco

Vítězové dalších kategorií:
Petr Budín, Gas Gas
Michal Budín, Montesa
Karel Veyr, Beta
Petr Mazanec, Gas Gas

Neděle 14.6.2009
Kategorie Elite
:

1. Martin Křoustek, Beta
2. Jiří Svoboda, Beta
3. Jiří Fikejz, Sherco

Vítězové dalších kategorií:
Jiří Šmídl, Montesa
Radovan Šimeček, Gas Gas
Stanislav Dušek, Gas Gas
Petr Mazanec, Gas Gas