Františku, tým je úplně nový, doplněný, tedy i s novými cíly. Kdo přišel, kdo odešel a co se od nových posil očekává?

Po zhodnocení loňské sezony, která z mého pohledu nebyla vůbec špatná, jsme dospěli k názoru, že by bylo potřeba tým posílit, jak po výkonnostní stránce, tak po stránce zkušenosti. Do týmu jsme vybrali Romana Broniše, účastníka Olympíjských her v roce 2008, Martina Boubala vítěze ČP 2008, Maxima Toporisheva, Jirku Šíbla, Michala Soukupa a z juniorského týmu přišli nadějní závodníci Tomáš Danačik, Filip Švestka, Jirka Bosák. Z loňského týmu zůstali Jakub Kratochvíla, Jakub Novák, Jan Wolf a Lukáš Staněk.

Kapitánem je zkušený Slovák Roman Broniš, v čem jsou jeho přednosti a jakou bude mít úlohu?

Od Romana Broniše očekávám, že bude plnit roli kapitána, že to bude taková spojka mezi vedením týmu a závodníky a samozřejmě očekávám velmi vysokou výkonnost.

Zřejmě se shodneme, že největší posilou je loňský vítěz čs. poháru na silnici Martin Boubal. Zřejmě bude víc než jen hodnotnou náhradou za Františka Paďoura? Nebo se mýlím?

Martin Boubal, to je závodník, na kterém je vidět, jak se rok od roku zlepšuje, má ohromný tah po vítězství. Takových závodníků v současnosti v ČR moc není a já jsem rád, že je právě u nás.

A Jirka Šíbl?

Jirka je univerzální závodník, velmi solidní v kopcích, dokáže i zaspurtovat a věřím, že svojí vzestupnou výkonnost potvrdí i v našem klubu.

A další závodníci, tedy ti zkušení „mazáci“ z loňského roku (Kratochvíla, Novák), popiš nám je trochu.

Samozřejmě Jakub Kratochvíla a Jakub Novák to jsou závodníci, kteří v sobě dle mého názoru mají určitý potenciál. V letošním roce už budou třetím rokem v kategorii U23, takže by už měli ukázat svoji sílu a potenciál, který v nich je!

A co Rus Maxim Toporishev? Rusové mají v Příbrami už tradici, takže to zas takové překvapení není. Co se dá od něho očekávat?

Maxim byl v loňském roce velmi úspěšný v juniorské kategorii, má v sobě všechny předpoklady, aby se prosadil především v koncovkách etap, na kritériích a časovkách. Bude hodně záležet, jak zvládne přechod do kategorie U23.

Máte za sebou první přípravné závody. Co naznačily?

První závody naznačily, že tým funguje na daleko větší zodpovědnosti než v loňském roce, což je pro mě hrozně moc pozitivní. Na závody by tým měl jezdit s vidinou dobrého výsledku a ne se závodu jenom zúčastňovat! Samozřejmě je tam posun po stránce sebevědomí - tým si věří, po stránce výkonnostní, převážně všech závodníků. Vše ukážou až další závody a průběh sezony.

Jaké jsou cíle týmu v letošním roce?

Cíle jsou samozřejmě daleko vyšší, něž v loňském roce, tým se dle mého názoru v hodně posílil, proto očekávám, že budeme v popředí ČP a bude se nám dařit na MČR a na závodech v zahraničí. Hlavně si přeji, aby tým byl vidět, měl sebevědomí a chuť vítězit.