Tak to asi nikdo nečekal. V pěti letošních vzájemných duelech měli příbramští Kocouři navrch jen v jediném, a to byl zápas poháru. Podruhé pak porazili Benátky až při posledním kole základní části, kdy už benáteckému mužstvu o výsledek až tak nešlo.

Ve středupodvečer dokázali volejbalisté Příbrami svého středočeského soka porazit v možná nejcitlivější době. A to poměrně drtivým poměrem. Vždyť zápas zakončili výhrou 3:1 a ve vítězných setech nepustili domácí favority ani za osmnáctý bod!

Příbramákům se tedy hned v úvodním zápase čtvrtfinálové série povedlo to, co plánovali. A sice – budou mít možnost zakončit sérii na své palubovce. Před vlastním publikem, které už se na play off doslova třese! Přivezou do kotle v hale Aquaparku vedení 2:0 nebo bude stav série 1:1? O tom se rozhodne už ve čtvrtek, kdy je od 19.30 hodin na programu první odveta. Znovu v Benátkách.

Pokud byste měli zájem jet příbramským volejbalistům fandit, můžete využít cesty autobusem, který klub pro své fanoušky vypravuje. Stačí kontaktovat manažera Kocourů Miroslava Peterku na mail vavexvolej@seznam.cz.

Pokud se na utkání nemůžete dostavit, nemusíte smutnit. Už v neděli se série přesune do Příbrami. Ve sportovní hale Aquaparku začne zápas v 17 hodin a chybět by neměli ani bubeníci z Marimby…

Benátky – Příbram
1:3 (–17, –18, 23, –16)

Rozhodčí: Krtička, Fink. Čas: 101 minut. Diváci: 350.

Příbram: Pekárek, Čížek, Havrlík, Kriško, Zach, Prajzler, libero Bence. Střídali: Křesťan, Kott, Málek.

Úvod utkání patřil hostům, kteří si od prvních míčů udržovali nepatrný bodový náskok (0:2). Horší příjem Benátek a nevynucené chyby na útoku dovolili Vavexu snadno získat pětibodové vedení, které se v průběhu první sady vyšplhalo až na rozdíl sedmi bodů (7:14). Benátky ještě snížily, ale první sadu už nezachránily.

I ve druhém setu měli hosté daleko více ze hry a od začátku diktovali tempo hry. Domácí volejbalisté působili zakřiknutým dojmem, naopak hosté na co sáhli, to jim vyšlo.

Až ve třetím dějství k vidění byl vyrovnaný volejbal. Vyrovnané skóre vydrželo od stavu 7:7 až do 22:22. První setbol odvrátil příbramský univerzál umístěnou smečí, ale druhý již Benátky proměnily a vykřesaly jiskřičku naděje pro obrat v utkání.

Nepřesný příjem podání však nedovolil domácím kvalitní zakončení a snadno chycené míče hosté proměňovali ve velmi důležité body a rychle si získali bodový náskok, jehož výsledkem byl velmi rychlý konec utkání.

Lubomír Vašina (trenér Benátek): Myslím si, že začátek utkání byl nervózní z obou stran. Nám ze začátku spadly dva zablokované míče, které byly snad 5 cm vedle hřiště. Příbram se z toho dostala daleko snáz. To je právě to, že Příbram jede k nám, že nemá co ztratit. My jsme byly pod daleko větším tlakem, z kterého jsme se víceméně po celý zápas nedostali. Zaplať Pánbůh za ten třetí set, že jsme ho vyhráli. Tím v podstatě víme, že vyhrávat můžeme a zítra je také den. Příbrami dneska všechno klapalo, byli odvážní a my se z této porážky musíme poučit.

Pavel Starý (kapitán Benátek): Z naší strany ostudný výkon, který není hodný zápasu play off. Zítra se musíme hodně zlepšit.

Jan Svoboda (trenér Příbrami a reprezentace ČR): Zdálo se mi, že Benátky hrály dnes ustrašeně. My jsme byli agresívnější a myslím si, že jsme celou dobu víc tlačili, takže jsme vyhráli zaslouženě. Ale nebyl to úplně jednoduchý zápas. Myslím si, že Benátky jako družstvo udělalo moc chyb a na to u nich nejsem zvyklý, proto možná tak jednoznačný průběh v těch vyhraných setech. Nicméně si myslím, že jsme dobře zahráli. Chtěl bych také poděkovat našim fanouškům, kteří za námi sem přijeli a vytvořili nám takřka domácí prostředí.

Ostatní zápasy čtvrtfinále: Zlín – Havířov 3:0 (17, 26, 25), Ostrava – Liberec 2:3 (22, –22, –18, 17, –19), Č. Budějovice – Ústí n. L. 3:1 (-20, 22, 14, 12).