Kocouři se nečekaně hladce dostali do dvousetového vedení (!), ale utkání nakonec dospělo až do zkráceného pátého setu. V něm těsně zvítězil Jihostroj.

Č. Budějovice – Příbram
3:2 (–20, –17, 14, 24, 13)

Úvod zápasu patřil hostujícímu celku. Ten využil zaskočení Jihostroje z bouřlivé divácké podpory příbramských fanoušků a získal pro sebe první dva sety.

Teprve druhá přestávka domácího favorita uklidnila a ve třetím setu doslova Kocoury smetli z palubovky, když jim nadělili vysokou porážku v poměru 25:14.

Čtvrtý set byl už vyrovnaný. Příbramští v něm prohrávali, ale nakonec se dostali k mečbolu za stavu 24:23. Domácí jej však odvrátili a vzápětí získali sadu pro sebe.

Došlo tak na zkrácený set. Také v něm Příbramáci celou dobu vedli. Naposledy ještě 12:11. Ale výhra jim včera souzená nebyla. Jihočeši otočili skóre na 13:12 a celý set i sadu pak vyhráli 15:13.

„Výborný zápas na úvod série, hrál se kvalitní volejbal. Výborná atmosféra, dramatický a hodně emotivní zápas, pro nás s nešťastným koncem,“ zhodnotil trenér Příbrami Jan Svoboda. „Zápas měl kvalitu, bylo to klasické play off. První domácí utkání jsou těžká, soupeř přijede bez nervů, to se potvrdilo i dnes. Hosté hráli bez chyb. Nepoložili jsme se, urvali jsme bojovností tie break,“ byl šťastný kouč Jihostroje Petr Brom.

Diváci: 1050. Rozhodčí: Kvarda, Fink. Čas: 128 minut.

Č. Budějovice: Sládeček, Motys, Smrčka, Mach, Fila, Torcello, libero Juračka – Sukuba, Čajan, Michálek.
Příbram: Pekárek, Kriško, Zach, Křesťan, Čížek, Prajzler, libero Bence – Kott, Havrlík, Rosenbaum, Málek.

Druhé utkání semifinále se hraje v úterý opět v Českých Budějovicích. V pátek je pak na programu první z dvojice zápasů na palubovce příbramské haly Aquaparku.

Druhé semifinále: Zlín – Ostrava 1:3 (-21, –18, 23, –19).