Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Druhé semifinále měl Jihostroj v moci

České Budějovice - V úterý se na jihu Čech odehrávala o poznání menší bitva, než v prvním semifinále play off volejbalové Extraligy mužů. Příbramští Kocouři tentokrát domácí Jihostroj nezaskočili a prohráli ve čtyřech setech.

12.4.2011

Utkání semifinále volejbalové extraligy mužů mezi VK Jihostroj České Budějovice a VO Kocouři Vavex Příbram ve Sportovní hale v Českých Budějovicích.Foto: Deník/Václav Pancer

Č. Budějovice - Příbram
3:1 (20, 20, -22, 21)

Do utkání vlétli domácí parádně. Tvrdým podáním, kvalitní obranou a jistým útokem si brzy vytvořili náskok, který až do konce setu kontrolovali (9:6, 16:12, 23:20). S ještě větší suverenitou pokračovali i ve druhém dějství, Příbramští neměli šanci, i když se překonávali a chytali v obraně těžké útoky Budějovic.

Bezchybná hra Jihočechů slavila úspěch. V závěru hosté ještě snížili, když se třikrát za sebou neprosadil smečař Michálek a také jeho spoluhráči přidali několik chyb (8:2, 16:6, 21:14, 24:20).

Třetí set už byl mnohem vyrovnanější, hosté se po rychlém vedení Jihostroje v úvodu přes svého soupeře přehoupli. A domácí neustále dotahovali (5:4, 7:10, 13:13, 14:16, 19:20). V koncovce Příbram na rozdíl od Budějovických dobře bránila, díky čemuž vyhrála.

Čtvrtou sadu načali domácí volejbalisté opět dobře a po celý průběh udržovali mírné vedení (5:4, 8:7, 19:17). O to už se připravit nenechali a spolu se zaplňenou aplaudující halou mohli slavit druhé vítězství.

„Myslím, že v prvním utkání jsme byli lepší a nevyhráli jsme. Zasloužili jsme si to, dnes ale ne. Budějovice byly výrazně lepší,“ sdělil po utkání trenér Příbrami Jan Svoboda. „Honza říkal, že dnes u nás vyhrají. Ale nepovedlo se. U nás šlo o dodržování některých taktických pokynů, to se podařilo. Ve třetím setu jsme trochu znervózněli, ale naštěstí jsme zápas ve čtvrtém setu dokopli,“ řekl trenér Jihostroje Petr Brom.

Diváci: 1460. Rozhodčí: Krtička, Renčín. Čas: 116 minut.

Jihostroj: Sládeček, Motys, Smrčka, Mach, Fila, Michálek, libero Juračka – Sukuba, Torcello, Dvořák.
Příbram: Pekárek, Kriško, Zach, Křesťan, Čížek, Havrlík, libero Bence – Rosenbaum, Prajzler, Málek, Kott.

Stav série: 2:0. Třetí utkání se hraje v pátek 15. dubna od 18 hodin v příbramské hale Aquaparku.

Druhé semifinále:Zlín – Ostrava 2:3 (-20, –20, 20, 21, –13), stav série 0:2.

Okresní soutěže: Milín jasně potvrdil první místo

Příbramsko – Okresní přebor nabídl stejně jako v minulém kole souboj o čelo tabulky. Opět se ho účastnil Milín, který tentokrát jako vedoucí tým tabulky zavítal na hřiště třetích Rosovic.

Dobříš nepřekvapila, Sedlčany po dramatu udržely druhé místo

Příbramsko – Dva zástupci příbramského okresu ve fotbalové Divizi A mají za sebou další odehrané kolo. Dobříš v něm zavítala na půdu lídra soutěže z Karlových Varů a Sedlčany přivítaly na domácím hřišti Petřín Plzeň.

Členové veterán klubu udělali dobrý skutek

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Na letos poslední motoristické a všeobecné burze bylo možné v neděli 15. října v areálu Sedlčanské kotliny objevit užitečné i velmi kuriozní předměty a získat doslova za pár korun například brusle, povijan na miminko, broušené mísy, paroží, staré oprýskané pokličky na hrnce, krejčovskou pannu, součástky ke kolu, motocyklu, automobilu. Burza byla šestá v pořadí a o to více se těšila zájmu kupujících i prodávajících.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.